Naturalnie Różnorodna Aglomeracja Opolska
Naturalnie Różnorodna Aglomeracja Opolska
Miło jest nam poinformować, że Gabriel Tańczuk z klasy 5b zdobył 1 miejsce w Konkursie Na Spot Filmowy „NATURALNIE RÓŻNORODNA AGLOMERACJA OPOLSKA”. Celem konkursu było przygotowanie krótkiego spotu filmowego promującego lokalne zasoby przyrodnicze i różnorodność biologiczną Aglomeracji Opolskiej oraz działania związane z ochroną przyrody. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska w ramach projektu „Ochrona różnorodności biologicznej w Aglomeracji Opolskiej poprzez działania edukacyjno – informacyjne”. Dodatkowo spot filmowy Gabriela pt. „Spacer wokół mego domu” bierze udział w głosowaniu internautów na oficjalnym profilu Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska na Facebooku pod adresem facebook.com/stowarzyszenie aglomeracja opolska. Laureatem nagrody internatów zostanie uczestnik, którego spot uzyska największą liczbę kliknięć „Lubię to”. Zatem głosujmy do piątku!
O tym, jak można wejść tanecznym krokiem w Dzień Edukacji Narodowej…
Tegoroczne święto edukacji obchodziliśmy w naszej szkole 15 października. Zaczęliśmy wzniośle, bo od życzeń dla Dyrekcji, grona pedagogicznego, uczniów i całej społeczności szkolnej, a życzyliśmy: Dyrekcji – wymarzonej szkoły, uczniom - wymarzonych nauczycieli, a nauczycielom - wymarzonych uczniów.
Następnie przyszedł czas na show. Tym razem postanowiliśmy iść z duchem czasu i zawirować w edukacyjnym tańcu. Przygotowaliśmy program Dancing with the teachers. Formuła przedstawienia zbliżona była do oryginalnego show. Nie zabrakło charyzmatycznej Beaty Tyszkiewicz (Ania Sosnik), stoickiego Andrzeja Grabowskiego (Maciej Waligórski), mistrza wiedzy encyklopedycznej Michała Malitowskiego (Sergiusz Kuz) i zjawiskowej Czarnej Mamby (Helena Szpulak), która zna się na wszystkim lepiej niż lepiej.
Plener „Opole kredką rysowane”

W październiku uzdolnieni plastycznie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jesiennym plenerze rysunkowym dla uczniów opolskich szkół podstawowych, zorganizowanym przez MDK w Opolu. Uczestnicy pleneru portretowali opolskie zabytki, mając do wyboru zarówno różnorodne materiały plastyczne (kredki, ołówki, tusz, piórko, pastele tłuste, pastele suche), jak i dowolną tonację kolorystyczną. Z wykonanych prac zostanie zorganizowana wystawa poplenerowa, a najciekawsze prace pod względem warsztatu i wrażliwości artystycznej będą nagrodzone. Na razie czekamy na wystawę i ogłoszenie wyników. Jednak już teraz chcemy podzielić się relacją z pleneru oraz pięknymi pracami, przedstawiającymi najbardziej znane zabytki architektoniczne naszego miasta![]()


.jpg)
































