Dnia 28.11.2023 r. w świetlicy szkolnej odbyło się Pasowanie na Świetliczaka. Dzieci oprócz znajomości regulaminu musiały się wykazać umiejętnościami w rozwiązywaniu krzyżówek i rebusów.
     Potem odbyła się konkurencja sportowa, którą pierwszoklasiści zdali bez problemu. Po zaśpiewaniu hymnu wraz z dziewczynkami z 3 klasy i powtórzeniu roty ślubowania dzieci podpisały regulamin, który będą respektować. Następne otrzymały pamiątkowe medale.
     Po zakończeniu uroczystości na wszystkich uczestników czekała słodka niespodzianka.

 

         W świetlicy szkolnej zawsze wiele się dzieje. Dzieci po zajęciach szkolnych mają okazję poznać historię polskiego kraju poprzez czytanie legend czy przedstawienie sylwetek królów. Poza tym zgłębiają tajniki, jak poprawnie zaadresować pocztówkę i ją wysłać.

       W ramach zajęć świetlicowych nie tylko bawimy się, ale również wykonujemy różne prace plastyczne, robimy piękne dekoracje, a nawet poznajemy historię naszego państwa. Dzięki warsztatom “Mały historyk” i projektowi edukacyjnemu “Mali opolanie” prowadzonych przez p. Aleksandrą Kasperską możemy poznać historię naszego kraju, posłuchać dlaczego utracił niepodległość, obejrzeć turniej rycerski czy też dowiedzieć się, kiedy powstało miasto Opole.