W związku z projektem realizowanym w naszej szkole mogliśmy poczuć ducha technologii. Otóż na zajęciach ostatnio drukowaliśmy gadżety w 3D. Najpierw przygotowaliśmy projekt komputerowy, który później został sfinalizowany jako gadżet – breloczek. Niezwykła to była frajda móc stać się po części konstruktorem i zobaczyć, jak dalece posunięta jest dzisiejsza technologia. Dobrze wiemy, że drukarki 3D coraz częściej wykorzystywane są do projektowania innowacyjnych rzeczy w różnych dziedzinach, takich jak biologia, anatomia, czy inne. Należy dodać także, że przyjemność sprawiła nam współpraca w zespołach klasowych, dzięki którym każdy z nas mógł wykazać się kreatywnością i umiejętnościami technicznymi. Na pewno drukowanie 3D nie było aktem jednorazowym, a z ochotą będziemy je praktykować.

W naszej szkole już dobrych parę lat prężnie działa koło kulinarne „Kuchcikowo”, które ma na celu rozwijanie zainteresowań dzieci zdrowym stylem życia, prawidłowym żywieniem poprzez nabywanie umiejętności kulinarnych. Dlatego też Pani Dyrektor postanowiła w naszej placówce utworzyć małą pracownię kulinarną. Część pieniędzy z projektu Laboratorium Przyszłości przeznaczono na zakup sprzętu kuchennego.    Zaopatrzenie, akcesoria, które dostaliśmy to między innymi: wielofunkcyjny robot kuchenny, mikser, blender, lodówka, opiekacz, kuchenka elektryczna, patelnie, garnki, sztućce, talerze, miski i deski do krojenia. Uczniowie biorący udział w kole kulinarnym w praktyczny sposób będą mogli nabywać umiejętności i rozwijać swoje zainteresowania i zamiłowanie przez cały rok szkolny.

W ramach zajęć koła informatycznego aktywowaliśmy okulary 3D CLASSVR. Uczniowie testowali wykorzystanie narzędzia na różnych przedmiotach. Po zalogowaniu się na portal z narzędziami, mieliśmy możliwość wybrać materiały potrzebne do zajęć.