Podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Jak mówić o niepełnosprawności?”
W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas 1c, 2a, 2b, 3b i 3c uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Jak mówić o niepełnosprawności?”.
Przez cały rok szkolny, średnio raz w miesiącu, uczniowie poznawali tematykę różnych niepełnosprawności. Podczas zajęć wysłuchiwali wartościowych bajek terapeutycznych, rozmawiali o trudnościach, z jakimi mogą mierzyć się osoby z niepełnosprawnościami,
a także uczyli się właściwych postaw opartych na szacunku, empatii i zrozumieniu. Zdobywaną wiedzę utrwalali poprzez wykonywanie różnorodnych prac plastycznych i kreatywnych zadań związanych z omawianą tematyką.
Projekt zakończył się w maju. Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu nasi najmłodsi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat niepełnosprawności oraz nauczyli się, jak mądrze, odpowiedzialnie i z życzliwością pomagać osobom potrzebującym wsparcia. Jesteśmy przekonani, że zdobyte doświadczenia przyczynią się do budowania postaw otwartości, wrażliwości i akceptacji wobec drugiego człowieka.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i aktywnego udziału w projekcie.
Pucharu Tymbarku

Pokaz pierwszej pomocy

Pokaz pierwszej pomocy dla uczniów klas czwartych przed egzaminem na kartę rowerową🚲Uczniowie SK PCK pod okiem p. Agnieszki Zmitrowicz zorganizowali prezentację pomocy przedmedycznej, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem👍
Bardzo dziękujemy naszemu SK PCK za pomoc i zaangażowanie❤️🆘🏥
Zakończenie projektu eTwinning „Natur verbindet uns” - „Łączy nas natura”
Zakończyliśmy realizację międzynarodowego projektu eTwinning pod tytułem „Natur verbindet uns” - „Łączy nas natura”, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły wraz z rówieśnikami z Hiszpanii i Turcji. Językiem komunikacji między szkołami był język niemiecki.Projekt był otwarty dla wszystkich uczniów naszej szkoły, jednak główną część działań realizowali uczniowie klas siódmych. W ciągu roku szkolnego młodzież stworzyła m.in. głosowe wizytówki, plakaty promujące zabytki natury w Polsce oraz w krajach partnerskich, a także interaktywne gry i prezentacje multimedialne.
Najbardziej emocjonującym wydarzeniem projektu była konferencja online, podczas której uczniowie mogli porozmawiać z rówieśnikami z innych krajów i wykorzystać znajomość języka niemieckiego w rzeczywistej komunikacji. Nastolatkowie dopytywali o zainteresowania współuczestników spotkania, plan lekcji czy aktualną pogodę, a nauczycielki – koordynatorki z Polski, Hiszpanii i Turcji omówiły i podsumowały efekty wspólnej pracy.
Na zakończenie działań powstał e-book podsumowujący wszystkie wytwory uczniów – jest on dostępny wraz z innymi materiałami na platformie TwinSpace, będącej częścią europejskiej platformy edukacyjnej eTwinning (ESEP).
Projekt „Łączy nas natura” nie tylko pozwolił uczestnikom rozwijać kompetencje językowe i cyfrowe, ale także pogłębił ich świadomość ekologiczną oraz otwartość na inne kultury. Poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące pracę uczniów w ciągu całego roku szkolnego.






































