W piątek 24 maja w sali nr 5 uczniowie klasy 1a wyruszyli w letnią podróż, rysując w grupach skojarzenia związane z latem.
     Wcześniej jednak wysłuchali wiersza M. Przewoźniaka pt. ,,Głupawki” i wyszukali w tekście wakacyjne pułapki. Podsumowanie zajęć skoncentrowane było wokół wypełniania „Drzewka marzeń” wyobrażeniami dzieci, wskutek czego powstały malunki na kwiatkach, chmurkach i słoneczkach.
     Pracę grupową i indywidualną dzieci oceńcie sami.

       Podczas zajęć w świetlicy oprócz zabawy i szaleństwa można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. W czasie warsztatów prowadzonych przez panią Olę Kasperską uczniowie poznali historię naszego miasta, jego zabytki, zaznajomili się z biografiami niektórych władców. Oprócz tego mieli okazję wykonać korony, które pozwoliły im wczuć się w role najwyższych dostojników dawnej Polski. Dodatkowo zaprojektowali własne pomieszczenia w pałacu.
       Było inspirująco i kreatywnie!

       Podczas zajęć w świetlicy oprócz zabawy i szaleństwa można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.  W czasie warsztatów prowadzonych przez panią Olę Kasperską uczniowie poznali historię naszego miasta, jego zabytki, zaznajomili się z biografiami niektórych władców. Oprócz tego mieli okazję wykonać korony, które pozwoliły im wczuć się w role najwyższych dostojników dawnej Polski. Dodatkowo zaprojektowali własne pomieszczenia w pałacu.

      Było inspirująco i kreatywnie!

   
   W środę 10 stycznia 2024 roku sala nr 5 zmieniła się w "salon fryzur" w związku z przygotowaniami do zabawy tanecznej organizowanej w okresie karnawału. Stąd też uczniowie klasy 1a tworzyli kreatywne uczesania pod uważnym okiem Pani Małgosi.

     Mali fryzjerzy świetnie się spisali. Zresztą przekonajcie się sami!

 

       Podczas zabawy andrzejkowej w świetlicy dzieciom na początku została przybliżona tradycja ich obchodzenia.Później uczniowie uczestniczyli we wróżbach takich jak: „wędrówka butów”, „wróżba kwiatowa”, „jakie imię będzie miał mój luby/luba” czy „kim będę z zawodu w przyszłości?”. Andrzejki zakończyły się wspólną zabawą taneczną.

 

      Grudzień to piękny czas. Gdy za oknem prószył śnieg, a mróz nie pozwalał wyjść na dwór i pobiegać za piłką, p. Ola, p. Natalia i p. Marta umiliły nam oczekiwania na święta.

     Od 1 grudnia realizowaliśmy różne zadania z kalendarza adwentowego, które zapewniły nam sporo zabawy. Przy okazji udekorowaliśmy choinkę bombkami, zrobiliśmy ozdoby na okna i drzwi, wysłaliśmy kartki świąteczne do innych szkół, a nawet wykonaliśmy kolorowy łańcuch.

    Więcej można podziwiać osobiście w świetlicy i tutaj: https://view.genial.ly/657d95e6970f860013cc7206/video-presentation-grudzien-w-swietlicy


     Dnia 28.11.2023 r. w świetlicy szkolnej odbyło się Pasowanie na Świetliczaka. Dzieci oprócz znajomości regulaminu musiały się wykazać umiejętnościami w rozwiązywaniu krzyżówek i rebusów.
     Potem odbyła się konkurencja sportowa, którą pierwszoklasiści zdali bez problemu. Po zaśpiewaniu hymnu wraz z dziewczynkami z 3 klasy i powtórzeniu roty ślubowania dzieci podpisały regulamin, który będą respektować. Następne otrzymały pamiątkowe medale.
     Po zakończeniu uroczystości na wszystkich uczestników czekała słodka niespodzianka.