25.01.2023r. odbyło się uroczyste pasowanie na Świetlika. Pani Ola i Pani Patrycja przygotowały kilka zadań. Zabawa „Prawda-Fałsz” rozpoczęła zmagania i sprawdziła znajomość regulaminu świetlicy. Najwięcej radości wzbudziło zadanie z matematyki. Działania zostały ukryte w balonach, aby je rozwiązać najodważniejsi przedstawiciele klas pierwszych musieli przebić balon, z którego wystrzeliło kolorowe konfetti. Kolejne punkty uroczystości były skierowane na sprawdzenie wiedzy z innych dziedzin. Następnie przy akompaniamencie gitary został odśpiewany hymn świetlicy. Po skończonych zadaniach i uroczystym ślubowaniu pani kierownik włączyła pierwszoklasistów do grona świetlicowej gromady. Ten dzień zapamiętamy na długo.

Grudzień to szczególny miesiąc. W tym czasie przygotowujemy się do świąt, porządkujemy swoje domy, ubieramy choinkę i kupujemy dla bliskich prezenty. Oprócz tego składamy sobie i innym osobom życzenia. W ramach wymiany pocztówkowej w świetlicy odbyła się akcja pt. “Świąteczna Wymiana Pocztówkowa”, którą koordynowała i nadzorowała pani Aleksandra Kasperska. Nauczyliśmy się jak poprawnie złożyć życzenia, a także przygotowywaliśmy szereg kartek, które powędrowały do innych szkół w całej Polsce. Dziękujemy za przesłane kartki.

W okresie przedświątecznym w ramach zajęć świetlicowych Pani Patrycja Radziej zorganizowała dla dzieci zajęcia, na których wychowankowie nauczyli się dekorować pierniczki. Podczas zajęć panowała wesoła i słodka atmosfera.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką, tańcem i zabawą. Ważnym elementem karnawału jest radosny bal. Nie mogło go zabraknąć także w naszej świetlicy szkolnej. Zorganizowaliśmy wesoły bal, na którym nie mogło zabraknąć takich atrakcji integrujących dzieci jak tańce w parach, z jabłuszkiem oraz stroną z gazety, co naszym Wychowankom nie sprawiało nawet najmniejszej trudności - brawo Wy! Najbardziej wesołym punktem programu była zabawa z muzyką i krzesłami, której zwycięzcą mógł zostać tylko jeden uczestnik! To był dzień pełen radości, tańca, zabawy i pozytywnych wrażeń. Już nie możemy się doczekać kolejnego karnawału!

Święto Babci i Dziadka dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej zaczęły od powiedzenia w kilku zdaniach o swojej babci i swoim dziadku. Następnie wykonywały prace plastyczne pt. „Mój portret Babci i Dziadka". Tworzyły również plakaty pt. "Moja Babcia" i "Mój Dziadek". Ponadto miały za zadanie na kartkach napisać, z czym kojarzą im się ich babcia i dziadek, a następnie przykleić na plakat. To był dzień pełen pozytywnych emocji i wzruszeń.

4 grudnia w naszej świetlicy, jak co roku, zorganizowaliśmy konkurs kolęd. W konkursie brały udział uczniowie z klas I- lll. Wszyscy uczestnicy wykazali się wielkim talentem, niestety zwycięzca mógł być tylko jeden. Konkurs wygrała dziewczynka z klasy 1c - Ela Bluza, która dzięki wygranej będzie reprezentowała naszą szkołę w XX Międzyszkolnym Konkursie  „Śpiewamy kolędy". Czekamy na wyniki z niecierpliwością i mocno trzymamy kciuki za Elę smile

W piątek 29 listopada w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa. Na wstępie nauczyciele przybliżyli uczniom tradycje wróżb andrzejkowych. Później dzieci poddały się magii wróżb i każdy chętny mógł wywróżyć swoją przyszłość lub nawet miłość. Wróżbom  towarzyszyły duże emocje. Na zakończenie dzieci wesoło bawiły się przy muzyce.

17.05.2019 odbyły się w świetlicy warsztaty pod hasłem „Mały Historyk”. Pani Ola wyjaśniła, w jaki sposób powstała Polska oraz wytłumaczyła nam znaczenie symboli narodowych, jakimi są flaga, godło oraz hymn państwowy. Dowiedzieliśmy się także o zaborcach, którzy podzielili nasz kraj między siebie i nie było nas na mapach przez 123 lata.. Na warsztatach wykonaliśmy mapę Polski, zaznaczając na niej wiele miast, rzek oraz gór, ozdobiliśmy ją naklejkami i pokolorowaliśmy, a także zrobiliśmy plakat z nazwą warsztatów. Pani Ola powiesiła plakaty na ścianie, abyśmy pamiętali o naszym kraju i zawsze się o niego troszczyli. Dziękujemy za ciekawe zajęcia. Czekamy na kolejne.