W środę 10 stycznia 2024 roku sala nr 5 zmieniła się w "salon fryzur" w związku z przygotowaniami do zabawy tanecznej organizowanej w okresie karnawału. Stąd też uczniowie klasy 1a tworzyli kreatywne uczesania pod uważnym okiem Pani Małgosi.

Mali fryzjerzy świetnie się spisali. Zresztą przekonajcie się sami!

Podczas zabawy andrzejkowej w świetlicy dzieciom na początku została przybliżona tradycja ich obchodzenia.Później uczniowie uczestniczyli we wróżbach takich jak: „wędrówka butów”, „wróżba kwiatowa”, „jakie imię będzie miał mój luby/luba” czy „kim będę z zawodu w przyszłości?”. Andrzejki zakończyły się wspólną zabawą taneczną.

Grudzień to piękny czas. Gdy za oknem prószył śnieg, a mróz nie pozwalał wyjść na dwór i pobiegać za piłką, p. Ola, p. Natalia i p. Marta umiliły nam oczekiwania na święta.

Od 1 grudnia realizowaliśmy różne zadania z kalendarza adwentowego, które zapewniły nam sporo zabawy. Przy okazji udekorowaliśmy choinkę bombkami, zrobiliśmy ozdoby na okna i drzwi, wysłaliśmy kartki świąteczne do innych szkół, a nawet wykonaliśmy kolorowy łańcuch.

Więcej można podziwiać osobiście w świetlicy i tutaj: https://view.genial.ly/657d95e6970f860013cc7206/video-presentation-grudzien-w-swietlicy

Dnia 28.11.2023 r. w świetlicy szkolnej odbyło się Pasowanie na Świetliczaka. Dzieci oprócz znajomości regulaminu musiały się wykazać umiejętnościami w rozwiązywaniu krzyżówek i rebusów.
     Potem odbyła się konkurencja sportowa, którą pierwszoklasiści zdali bez problemu. Po zaśpiewaniu hymnu wraz z dziewczynkami z 3 klasy i powtórzeniu roty ślubowania dzieci podpisały regulamin, który będą respektować. Następne otrzymały pamiątkowe medale.
     Po zakończeniu uroczystości na wszystkich uczestników czekała słodka niespodzianka.

Warsztaty muzyczne "Emocji mam pełen dzban" zainspirowały uczniów klasy 1a do stworzenia pracy plastycznej do piosenki pt. "Strach" autorstwa Agaty Świętoń. Oto jej fragment:

"Mamy w sobie pewną moc.
Każdy z nas ją posiada.
Niby nic, a jednak coś.
Na nasz znak się pojawia.