Udział naszego ucznia w Mistrzostwach Europy IDO w Tańcach Par
Aleksander Szejner, uczeń klasy IVa, wziął udział w Mistrzostwach Europy IDO w Tańcach Par i przywiózł z Wałbrzycha potrójną koronę, zwyciężając w kategoriach: salsa solos children male, salsa coupe children i merengue couples children.
Wywiad z Olkiem przeprowadziły koleżanki z klasy: Wiktoria Glapa i Jagoda Rawska:
1.Czy podczas mistrzostw zdarzyła Ci się jakaś wpadka np. pomylenie kroków?
Tak, raz popełniłem błąd.
Pracownia na miarę XXI wieku!

Pracownia na miarę XXI wieku!
W środę, 13 marca, gościliśmy w naszej szkole dyrektorów opolskich szkół podstawowych na lekcji pokazowej z wykorzystaniem naszych najnowszych pomocy dydaktycznych IT. Jako jedna z dwóch opolskich szkół otrzymaliśmy od Miasta Opola nowoczesne wyposażenie do pracowni informatycznej. Zajęcia pokazowe prowadzili nauczyciele naszej szkoły: p. Aleksandra Halupczok z klasą 2b i p. Tomasz Kaczmarek z klasą 6b oraz p. Sławomir Górniak – konsultant ds. nauczycieli informatyki z Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Starsi uczniowie i uczennice prezentowali swoje umiejętności programowania mBotów i zaprezentowali mecz piłki nożnej robotów. Czternaście takich robotów oraz laptopów jest już w nowej pracowni informatycznej, dzięki czemu lekcje programowania w starszych klasach są atrakcyjniejsze i coraz bardziej efektywne.
Concurso Internacional de Fotomontaje 2019

Uczennica klasy 7b Hanna Watraszyńska zdobyła I miejsce w etapie krajowym X edycji Międzynarodowego Konkursu Fotomontażu 2019 za pracę pt. Los libros son espejos.
Międzyszkolny Festiwal Piosenki Wiosennej i Dowolnej
W piątek 29 marca chór szkolny uczestniczył w Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Wiosennej i Dowolnej organizowanym, jak co roku, przez PSP nr 5 w Opolu. Oprócz prezentacji chóru zaprezentował się duet Katarzyna Jędrzejewska i Małgorzata Łuczka z kl. 8a oraz solistka Paulina Głogiewicz z kl. 5b. Wszystkie występy zostały ocenione przez jury na I miejsce. Oprócz I miejsca chór i solistka zdobyli nagrodę dodatkową za najlepsze wykonanie ufundowaną przez stowarzyszenie „Opolszczyzna śpiewa”. Gratulujemy sukcesów!


































