Jak bardzo Piętnastka potrafi pomagać?

Jak bardzo Piętnastka potrafi pomagać?
Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się o wznowie choroby sześcioletniej Madzi z Kietrza. Nie jest to żadne przeziębienie, czy prosta dysfunkcja, a choroba poważna, bo nowotwór złośliwy. Specjalistyczna opieka i leczenie dziewczynki wymagają ogromnego nakładu finansowego (na start wyceniono terapię na 75 000 złotych), który przewyższa możliwości Jej Rodziców. Postanowiliśmy zadziałać, zrobić coś w tej sprawie. I wyszło nam przepięknie!
Zorganizowaliśmy kiermasz książki o nazwie II Wielki Kiermasz Książek – czytamy z myślą o Madzi. To wydarzenie nie odbyłoby się, gdyby nie zaangażowanie Państwa, Dyrekcji, wolontariuszy, dzieci, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Kiedy zbieraliśmy książki (a trwało to ponad 2 tygodnie) nasze oczy cieszyły się niesamowitymi widokami: zaangażowane dzieci noszące książki ze swoich domów, nauczyciele dowożący książki w wielkich kartonach, czy Państwo podrzucający książki na portiernię z życzeniami zdrowia dla chorej dziewczynki. Takie obrazy na długo pozostaną w pamięci.
Obchody Dnia Patrona
Obchody Dnia Patrona
30 października w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona. Było to twórcze spotkanie z naszą patronką - królową Jadwigą. Każda grupa wiekowa miała przygotowane rożne zadania do wykonania:
Klasy 1-3: gra terenowa „Poszukiwanie skarbów Królowej Jadwigi”, „Strój Królowej Jadwigi” – praca plastyczna polegająca na własnoręcznym wykonaniu stroju królowej z powierzonych materiałów.
Klasy 4-6: konkurs plastyczny „Królowa Jadwiga okiem Picasso”, gra historyczna „Pokój zagadek”, praca techniczna – budowanie zamków z powierzonych materiałów.
II Opolski Bieg Belfra
II Opolski Bieg Belfra
26 października w Grodkowie, już po raz drugi, odbył się Opolski Bieg Belfra. Zawody zorganizowano z inicjatywy Opolskiego Kuratora Oświaty pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Wojewody Opolskiego. Wśród 230 uczestników (nie tylko pracowników oświaty i Kuratorium, ale również miłośników biegania) pobiegła również reprezentacja naszej szkoły w składzie: p. Krystyna Kawa, p. Justyna Michoń, p. Aleksandra Szpak i p. Agata Tęcza-Tuszakowska. Wszystkie panie z uśmiechem na twarzy i ogromną satysfakcją ukończyły dziesięciokilometrowy bieg, otrzymując pamiątkowe medale. Paniom serdecznie gratulujemy! Zachęcamy również do reprezentowania naszej szkoły w kolejnych edycjach biegu.
Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji

Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji
W tym roku po raz kolejny włączyliśmy się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, który odbywał się w dniach: 07-13.10.2019 r. Celem akcji jest integracja szeroko rozumianej społeczności szkolnej, czyli uczniów, nauczycieli oraz rodziców w działania na rzecz uczniów z dysleksją.


































