Wielki Kiermasz Książek - czytamy z myślą o Madzi
Piętnastka pomaga, bo "kiedy śmieje się dziecko, uśmiecha się cały świat"...
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na "Wielki Kiermasz Książek - czytamy z myślą o Madzi", który odbędzie się w naszej szkole13 listopada (lokalizacja: wejście główne, w godz. 8.00-18.00). Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży książek zostanie przekazany na leczenie 6-letniej Madzi, mieszkanki Kietrza, która zmaga się z nawrotem choroby nowotworowej. Państwa obecność, zarówno w tym dniu, jak i aktualnie - podczas zbierania książek, to doskonały przykład tego, że warto być dobrym, warto pomagać. Za wszelkie dobro - dziękujemy!
Więcej informacji o chorobie dziewczynki znajdą Państwo na stronie: pomagam.pl/kolejnawalkamadzi lub na facebooku: Wielki Kiermasz Książek - czytamy z myślą o Madzi.
Organizator: Natalia Szafrańska i wolontariusze PSP 15
Szkolne Obchody Święta Niepodległości
Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klasy 5e wystąpili w przedstawieniu „Trip to Poland” w języku polskim i angielskim. Ponieważ celem przedstawienia było uczczenie 101. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości, uczniowie wystąpili w scenkach i recytacjach prezentujących ciekawe miejsca i piękno naszej ojczyzny. Podczas imprezy przeprowadzili także konkurs międzyklasowy „Znam Polskę”, którego uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą kultury, historii i geografii naszego kraju. Konkurs był rozgrywany na dwóch poziomach: dla klas 1-4 oraz 5-6. W trakcie imprezy, dokładnie o 11.11 społeczność szkolna zaśpiewała „Mazurek Dąbrowskiego”.
Szkolny Turniej Mediacji Rówieśniczych
16 października w naszej szkole odbył się I Szkolny Turnieju Mediacji Rówieśniczych w ramach Międzynarodowego Tygodnia Mediacji oraz Międzyszkolnego Turnieju Mediacji organizowanego przez Stowarzyszenie Droga do celu.
Celem głównym imprezy było szerzenie wiedzy na temat mediacji rówieśniczych i związanych z nią korzyści. Uczniowie dzięki przygotowaniom do konkursu poszerzyli swoją wiedzę i nabyli nowych umiejętności w takim zakresie tematycznym jak:
- polubowne sposoby rozwiązywania konfliktów wśród dzieci i młodzieży,
- uwrażliwienie na kwestie porozumienia bez przemocy,
- rozwijanie kompetencji komunikacyjnych,
- przełamywania barier w kontaktach z rówieśnikami i lepsze porozumiewanie się,
- propagowanie idei sprawiedliwości naprawczej oraz uczenie młodzieży rozwiązywania konfliktów i sporów rówieśniczych bez przemocy - poprzez rozmowy, dialog prowadzący do porozumienia
Pamiętamy o tych, którzy odeszli….

29 października, przed dniem Wszystkich Świętych, klasa 5d po raz kolejny odwiedziła pobliski cmentarz, aby zapalić znicze na grobach, których już nikt nie odwiedza: starych, opuszczonych, zapomnianych. Uczniowie wspaniale się przygotowali do porządkowania mogił oraz do zapalenia symbolicznego światełka. Pełni wzruszeń oraz refleksji nad przemijaniem „odkrywali” niektóre groby, przykryte jesiennymi liśćmi.



































