Mała Gwiazdka – Wielkie Serca
Mała Gwiazdka – Wielkie Serca, czyli kolejna akcja Wolontariuszy Piętnastki
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Nasza szkoła, pamiętając o Światowym Dniu Osób Niepełnosprawnych, postanowiła włączyć się w akcję Fundacji im. Julki Bonk „Walcz o mnie” polegającą na zbiórce potrzebnych darów dla podopiecznych fundacji. Chcemy „zaopiekować się” niepełnosprawnym Rodzeństwem spod Częstochowy- Patrycją (lat 10) i Kubusiem (lat 5) i przygotować dla Nich naszą Małą Gwiazdkę. Po skontaktowaniu się z koordynatorem akcji otrzymaliśmy listę potrzebnych rzeczy, które będziemy sukcesywnie zbierać do 4 grudnia.
Zielone Kadry
Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu w ramach projektu „Wspólna akcja segregacja” zorganizował konkurs na ekologiczny spot filmowy pod nazwą „Zielone Kadry”. W kategorii szkół podstawowych drugie miejsce zajął uczeń naszej szkoły Przemysław Borysewicz z klasy 5b, a trzecie miejsce Gabriel Tańczuk z klasy 5b. W ramach tego projektu MDK w Opolu zorganizował Festiwal Piosenki Ekologicznej. Do finału dostały się uczennice naszej szkoły: Amelia Bogacka 6c, Paulina Głogiewicz 6b i Jolanta Karaźniewicz 6d. Uczennice wystąpiły w konkursie w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu w towarzystwie 18 osób z innych szkół. Konkurencja była ogromna, ale dziewczyny zaprezentowały się wspaniale. Paulina Głogiewicz otrzymała wyróżnienie.
Gratulacje dla wszystkich uczestników i wygranych. Myślę, że te działania będą zachętą dla innych.
Opole śpiewa pieśni Moniuszki
„Opole śpiewa pieśni Moniuszki” – to już drugi koncert w Roku Moniuszkowskim. Odbył się on 15 listopada 2019r. Koncert połączony był z koncertem patriotycznym, który co roku organizowany jest jako „Listopadowe święto pieśni”. Połączone chóry Opolszczyzny wykonały pieśni Moniuszki w ciekawych aranżacjach pana Cezarego Cesarza, jak również znane pieśni patriotyczne w równie ciekawych i nowoczesnych aranżacjach pana Cesarza. Nasz chór szkolny również brał udział w tym koncercie i myślę, że dla występujących i słuchaczy było to wspaniałe przeżycie i ważne patriotyczne wydarzenie.
Andrzejki w Świetlicy

W piątek 29 listopada w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa. Na wstępie nauczyciele przybliżyli uczniom tradycje wróżb andrzejkowych. Później dzieci poddały się magii wróżb i każdy chętny mógł wywróżyć swoją przyszłość lub nawet miłość. Wróżbom towarzyszyły duże emocje. Na zakończenie dzieci wesoło bawiły się przy muzyce.


































