Opolski Bieg Belfra dla Niepodległej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości 27 października 2018 r. w Grodkowie odbył się bieg zorganizowany przez Opolskiego Kuratora Oświaty, w którym startowała nasza nauczycielka przyrody. Pani Aleksandra Szpak przebiegła dystans 10km, zajmując III miejsce na podium w Kategorii Nauczyciel Stażysta. Gratulujemy!
Na niebiesko dla autyzmu

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do akcji „Na niebiesko dla autyzmu”. 2 kwietnia cała społeczność szkolna przyszła ubrana na niebiesko. Podkreśliliśmy w ten sposób nasze wsparcie dla osób z autyzmem. Ponadto, nauczyciele podjęli szereg działań edukacyjnych: przeprowadzili lekcje, odbyły się projekcje filmów. Wszystko po to, byśmy dzięki wiedzy i świadomości, mogli wspólnie zmienić świat osób z autyzmem na lepsze!
Wspólna akcja segregacja

Nasi uczniowie z klas 7c i 8b podczas lekcji biologii brali udział w warsztatach recyklingowych przeprowadzonych w naszej szkole przez Wydział Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Opola w ramach projektu „Wspólna akcja segregacja”. Tematem przewodnim było wprowadzenie niebieskiego pojemnika, czyli segregacja odpadów z papieru i tektury. Ciekawe zajęcia edukacyjne dotyczące gospodarki odpadami zostały podsumowane grą z mobilnym kołem fortuny, a uczniowie otrzymały w nagrodę różnego rodzaju gadżety edukacyjne: szkoła tester baterii i zgniatarkę butelek PET.
Wizyta w NTO

2 kwietnia klasa 5a wybrała się na zajęcia do redakcji Nowej Trybuny Opolskiej. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o działaniu samej redakcji oraz o niezwykle ciekawej pracy dziennikarza. Porozmawialiśmy o dawnych mediach oraz o tych współczesnych. Mogliśmy obejrzeć stare wydania gazet (niektóre miały już ponad 30 lat!) oraz gazety z roku, w którym się urodziliśmy. Jedna z naszych koleżanek znalazła nawet gazetę ze swoim zdjęciem tuż po urodzeniu. Zwiedziliśmy także redakcję NTO, gdzie najciekawszym miejscem było dla nas studio nagraniowe. Kilkoro z nas zamarzyło o tym, by kiedyś w takim studiu pracować. Zajęcia były bardzo ciekawe i wartościowe. Kto wie? Być może wśród nas są przyszli dziennikarze czy reporterzy ![]()


































