W dniach 09-10.04. w naszej szkole gościliśmy instruktorów sztuk walk z Klubu Przyjaciół Aikido, którzy dzielili się z nami swoją pasją i wiedzą związaną z walką na różnego rodzaju miecze.       Po krótkiej pogadance dotyczącej bezpiecznego korzystania ze sprzętu odbyły się pokazy walk, które zrobiły na nas ogromne wrażenie. Następnie uczniowie mogli sami spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Emocje towarzyszące pojedynkom były niesamowite. Wszyscy chcieli doświadczyć na własnej skórze starcia indywidualnego z kolegą czy koleżanką. Na koniec spotkania odbyły się walki drużynowe, które podgrzały atmosferę sportową na sali gimnastycznej do tego stopnia, że na udział zdecydowali się nawet obecni nauczyciele.
     Turniej został rozegrany w ciągu dwóch dni z uwagi na rozbieżność wiekową uczestników. Wszyscy otrzymali słodki poczęstunek oraz pamiątkowe certyfikaty przygotowane przez Klub Przyjaciół Aikido.