W dniach 19-23 maja 2019r. 10 uczniów naszej szkoły i 2 nauczycieli-opiekunów wzięło udział w „Działaniach związanych z uczeniem się/ nauczaniem/ szkoleniami” w miejscowości Serón, w Hiszpanii.  Celem działań było: poznanie szkoły partnerskiej, uczestnictwo uczniów w warsztatach związanych z tańcami, pieśniami i potrawami narodowymi, poszerzenie wiadomości o kulturze i dziedzictwie narodowym Hiszpanii, udział uczniów w zorganizowanym przez hiszpańską szkołę festiwalu dla wszystkich szkół partnerskich, dzielenie się tradycjami.
     Podczas wyjazdu uczniowie uczestniczyli w warsztatach projektowych, prezentowali tradycyjne potrawy podczas bufetu europejskiego. Samodzielnie przygotowali sałatkę oraz poczęstunek składający się z tradycyjnych polskich smakołyków dla uczestników ze szkół partnerskich. Uczniowie zaprezentowali tradycyjny polski taniec – polonez i pieśń „Trojak” podczas festiwalu “Dance and Song Festival” zorganizowanego w hiszpańskiej szkole. Obejrzeli również przedstawienie „Zurha’s Legend”, przygotowane przez hiszpańskich uczniów. W trakcie festiwalu mieli okazję  uczyć się od swoich europejskich rówieśników narodowych tańców i pieśni.

Spędzając czas w szkole w  Serón   integrowali się z uczniami ze szkół partnerskich podczas różnorodnych gier sportowych, komunikowali się  w j. angielskim i w j. hiszpańskim. Wzięli udział w warsztatach dotyczących słynnych baśni i bajek w j. hiszpańskim.
     Uczniowie wzbogacili wiedzę o kulturze i narodowym  dziedzictwie w Hiszpanii  zwiedzając Alhambrę-zespół pałacowy w Grenadzie, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.