Tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji odbywały się pod hasłem „Jesteśmy różni - jesteśmy razem".  
Jak sama nazwa wskazuje, świętowanie trwało w naszej szkole cały tydzień - od czwartego do dziesiątego października bieżącego roku, gdzie jednym z najważniejszych dni był czwartek (7.10.2021r.), którego ustanowiono zgodnie z ustaleniami Europejskiego Towarzystwa Dysleksji - Dniem Świadomości Dysleksji.  
     W ramach obchodów przez cały ten czas prowadzono z uczniami rozmowy, których inspiracją były słuchowiska: „Miasteczko” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel oraz „Czapka, lamy i kotomierz” Joanny Chmielewskiej. Podczas dyskusji poruszano problemy: dysleksji, odmienności  i wykluczenia. Uczniowie przygotowywali plakaty, układali ciekawe rymowanki. Nauczyciele/terapeuci starali się pokazać naszym wychowankom, że nie trzeba być idealnym, aby osiągnąć sukces. Potwierdzali to licznymi przykładami sławnych osób z dysleksją, które mimo trudności wspięły się na wyżyny w swoich dziedzinach.
     Zorganizowano również konkurs „Słowa ze słów”, w którym uczniowie klas starszych w określonym czasie z liter hasła „Jesteśmy różni, jesteśmy razem” starali się utworzyć jak najwięcej nowych słów i zapisać je na kartce. Rekordziści ułożyli 29 nowych słów!