W naszej szkole już dobrych parę lat prężnie działa koło kulinarne „Kuchcikowo”, które ma na celu rozwijanie zainteresowań dzieci zdrowym stylem życia, prawidłowym żywieniem poprzez nabywanie umiejętności kulinarnych. Dlatego też Pani Dyrektor postanowiła w naszej placówce utworzyć małą pracownię kulinarną. Część pieniędzy z projektu Laboratorium Przyszłości przeznaczono na zakup sprzętu kuchennego.    Zaopatrzenie, akcesoria, które dostaliśmy to między innymi: wielofunkcyjny robot kuchenny, mikser, blender, lodówka, opiekacz, kuchenka elektryczna, patelnie, garnki, sztućce, talerze, miski i deski do krojenia. Uczniowie biorący udział w kole kulinarnym w praktyczny sposób będą mogli nabywać umiejętności i rozwijać swoje zainteresowania i zamiłowanie przez cały rok szkolny.


      Na pierwszych zajęciach we wrześniu uczniowie pod kierunkiem nauczyciela prowadzącego tworzyli program koła kulinarnego, poznali zasady pracy w kuchni, a także zostali zapoznani z akcesoriami kuchennymi, które zostały zakupione z programu Laboratorium Przyszłości. We wrześniu uczniowie przygotowali między innymi: kanapeczki z dżemem, koreczki owocowo-warzywne i koktajl bananowy.
      W dniach 19-23.09.2022 obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Sportu. Uczniowie koła kulinarnego przygotowywali wraz z nauczycielem prowadzącym zajęcia zdrowe i smaczne przekąski dla uczestników imprezy szkolnej. Efekty ich pracy możemy zobaczyć na załączonych zdjęciach.