Dobro wraca!

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Przyłączamy się do kolejnej akcji i zbieramy artykuły papiernicze/biurowe dla dzieci ogarniętych wojną. Wszelkie zeszyty, kredki, bloki, długopisy, segregatory i inne składać można do kartonu znajdującego się przy portierni.Akcja trwa do tego piątku. Zachęcamy do wzięcia udziału. Dobro wraca!
Dziady" cz. 2 - czytanie performatywne z udziałem klasy 7b

Tymi słowami Guślarz zaprasza mieszkańców wsi na obrzęd, a my zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego dzisiejszego czytania.
Dramat A. Mickiewicza na ekranie!
Uczniowie klasy 7c prezentowali na lekcji swoje autorskie filmy inspirowane dramatem A. Mickiewicza "Dziady". Reżyseria, kostiumy, scenografia to ich wspólne dzieło. Brawo ![]()
Zbiórka okularów

Klub Wolontariusza 15-tki przyłącza się do akcji charytatywnej, zainicjowanej przez naszą Panią Elizę, polegającej na zbiórce "używanych" okularów korekcyjnych, przeciwsłonecznych z filtrem UV lub samych oprawek, które zostaną przekazane przez organizację Lions Club Warszawa najbardziej potrzebującym (Afryka, Ameryka Południowa, Azja). Okulary można przynosić na portiernię, do sali nr 8 (kadry) lub do p. N. Szafrańskiej-Kozłowskiej.
Termin zbiórki: do 28.11.2025.
Zachęcamy do przejrzenia szafek i włączenia się w robienie dobra.😎♥️
Koncert patriotyczny „Opole śpiewa o niepodległości”

W piątek 14.11.2025 r w PSP nr 5 w Opolu miało miejsce wspaniałe wydarzenie ,,Opole śpiewa o niepodległości”. Koncert patriotyczny w wykonaniu chórów szkolnych stowarzyszenia „Opolszczyzna śpiewa” nie odbywał się już od kilku lat. W tym roku podjęto się trudu przygotowania tego przedsięwzięcia, a rezultat okazał się znakomity.
Oprócz chórów na koncercie wystąpił znany opolski baryton Oskar Koziołek z repertuarem pieśni Stanisława Moniuszki, co uświetniło całe wydarzenie. Nasz szkolny chór także zaznaczył swój udział w tym przedsięwzięciu, prezentując solowe wykonanie pieśni „Wolność, kocham i rozumiem”.
Wrażenia i doznania dla uszu były wyjątkowe.
Jak mówić o niepełnosprawności? – szkolny projekt z empatią
Uczniowie czterech klas - 1c, 2a, 3b i 3c - rozpoczęli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Jak mówić o niepełnosprawności?”. Podczas pierwszych październikowych spotkań dzieci dowiedziały się, czym jest niepełnosprawność i jakie może przybierać formy. Szczególną uwagę poświęcono niepełnosprawności ruchowej oraz głuchocie.Wyniki Konkursu "Opole kredką rysowane 2025"
Z ogromna radością informujemy, że Alicja Czerenda z kl.6a, Agata Zięba z kl.7b wraz z Alicją Duchnowską i Magdaleną Lorenc z kl.8c zostały laureatkami pleneru plastycznego „Opole kredką rysowane”, który odbył się 7 października br. w opolskim śródmieściu.
Ich wyjątkowe prace, pełne koloru, wrażliwości i artystycznej wyobraźni, zostały docenione przez jury i można je obecnie podziwiać na wystawie w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu (MDK).




































