Stacyjkowo 2017 - „Wyprawa na Planetę Fantazję”

01Tegoroczne Stacyjkowo odbywało się pod hasłem „Wyprawa na Planetę Fantazję”. Po  przywitaniu się i zapoznaniu ze świetlicą, na dzieci czekało pierwsze zadanie, które wymagało od przedszkolaków znajomości sprzętu, który przyda nam się do wyprawy w kosmos. Po ustaleniu, że najważniejszym elementem w naszej kosmicznej podróży na Planetę Fantazję jest rakieta, przyszła kolej na jej zbudowanie! Ale i tym razem naszym gościom poszło bardzo sprawnie i rakieta zbudowana z kolorowych klocków pojawiła się na dywanie nadzwyczaj szybko. Jak przystało na prawdziwego astronautę, każdy powinien mieć swój kombinezon, który udało się założyć wykorzystując wyobraźnię. Ostatnim wyzwaniem był tor przeszkód, który dostarczył wszystkim mnóstwo zabawy i śmiechu. Uf, szkolenie zakończone, wszystkim uczestnicy zdobyli odznakę certyfikowanego astronauty. Koniec szkolenia wcale nie oznaczał koniec zabawy, bo zostało najważniejsze – podróż na Planetę Fantazję i poznanie jej mieszkańców! Po dotarciu na planetę, okazało się, że pomimo tego, że jest bardzo ładna, jest też… bardzo pusta! Zadaniem przedszkolaków było wykonanie przy pomocy różnych technik plastycznych i materiałów  swojego kosmicznego przyjaciela. Prace dzieci okazały się być naprawdę nieziemskie, a ich wspólne tworzenie było świetną zabawą. Wszystkie prace zostały umieszczone na planecie. Ostatnim punktem podróży był  powrót na ziemię kolorowym statkiem kosmicznym! Niestety wszystko co dobre, musi się kiedyś skończyć. Dziękujemy wszystkim za nieziemską zabawę i do zobaczenia znów na Planecie Fantazja!