W zwizku z odbywającym się w naszej szkole Tygodniem Bezpiecznego Internetu nauczyciele świetlicy podjęli wiele różnych inicjatyw. 24 lutego przeprowadzony został Świetlicowy Konkurs Plastyczny na najciekawszy plakat promujący bezpieczeństwo w sieci pt. „Dzieciaki Sieciaki, czyli dobre maniery w Internecie”. W konkursie wzięli udział uczniowie z II i III klas. Dzieci pracowały w zespołach dwu, trzy i czteroosobowych, wykazały się dużą kreatywnością, wiedzą oraz umiejętnością współpracy. Pokonkursowa wystawa plakatów, z ich edukacyjnymi przesłaniami, stanowi obiekt zainteresowania dla uczniów świetlicy oraz rodziców.

5

       19.12.2018 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs „Śpiewamy Kolędy” dla uczniów klas I-III. Naszą szkołę  reprezentowała Estera Wilczyńska z klasy 3B. Podczas konkursu można było poczuć klimat zbliżających się świąt dzięki dziewięciu uczestnikom, którzy pięknie wykonywali wybrane przez siebie kolędy. Nasza reprezentantka, Estera, grała na wiolonczeli i śpiewała kolędę pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Oczarowała wszystkich i zdobyła drugie miejsce. Gratulujemy sukcesu Esterze oraz życzymy kolejnych!

      7.12.2018r., w świetlicy szkolnej odbył sięSzkolny Konkurs – „Śpiewamy kolędy”. Wzięło w nim udział sześcioro uczniów z klas trzecich. Każdy z solistów wykonywał wybraną przez siebie kolędę. Jedna z  uczestniczek zaśpiewała kolędę, grając na wiolonczeli, czym wzbudziła zachwyt i zainteresowanie widowni. Piękno tradycyjnych, polskich kolęd, świąteczne dekoracje pozwoliły odczuć wszystkim atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

I miejsce dla Estery Wilczyńskiej 3b oraz Magdaleny Stypki 3c
III miejsce dla Katarzyny Chmielarczyk 3b
III miejsce dla Daniela Mówki 3b

      30.11.2018 świetlica szkolna zmieniła swój dotychczasowy charakter. W Królestwie Fantazji zagościły czary i magia. Każdy, kto wszedł do naszego Królestwa, mógł sprawdzić jak będzie miał na imię partner życiowy, czy będzie bogaty albo czy wyjdzie szybko za mąż, jaki zawód będzie wykonywał oraz co przyniesie przyszłość. Humory dopisywały, a wróżący chcieli wiedzieć więcej i więcej.

      28 listopada, w świetlicy szkolnej zapachniało choinkowymi gałązkami, cynamonem, szyszkami, korą drzew, bowiem przedstawiciele klas trzecich przystąpili do twórczej pracy artystycznej wykorzystując naturalne materiały. W ramach konkursu mieli za zadanie przygotować ozdobę choinkową. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i zaangażowaniem, co można zobaczyć na fotografiach.

Komisja konkursowa w składzie nauczycieli: Anita Majka, Barbara Grabarek,

Jolanta Prandzioch po długich naradach ogłosiła werdykt:

 

I miejsce- Pola Trybulska 3b,   Wiktoria Gnoińska 3c

II miejsce- Estera Wilczyńska 3b, Wincent Ogonowski 3c

III miejsce- Anna Adamczyk 3c, Natalia Bednarowska 3b, Maria Hubrych, Nicole Zygmunt 3a

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy, a laureatki pierwszego miejsca będą reprezentowały szkołę w konkursie międzyszkolnym w PSP nr 11 w Opolu.

DSC00692

  13.11.2018 z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w świetlicy szkolnej odbył się szkolny konkurs - Quiz o Niepodległości dla klas II i III, zorganizowany przez panie Aleksandrę Tofel, Jolantę Prandzioch oraz Anitę Majkę. Quiz poprzedziła krótka prelekcja pani Aleksandry Tofel na temat niepodległości, a później każdy uczestnik indywidualnie rozwiązywał tstz. Rywalizacja była zacięta. Suma punktów uzyskanych przez reprezentantów klasy decydowała o miejscu w konkursie. Zespoły klasowe zdobyły następującą punktację:

2

         19 czerwca tego roku gościliśmy w świetlicy szkolnej przedszkolaków z PP nr 56 w Opolu. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych przeprowadzonych przez panią Anitę w dwóch kategoriach tematycznych: Eksperyment malarski- „Łąka kolorami tęczy malowana” i „Ukryte kształty- barwienie rurką do napojów”.  Mali plastycy zainspirowani tematyką prac oraz zaciekawieni tym, co przygotowano dla nich na stolikach, z dużym zapałem przystąpili do działań artystycznych. Ciekawe techniki, kolorowe farby na paletach, tusze kreślarskie, atrakcyjność akcesoriów malarskich takich jak: słomki, wałki z fakturą, wałki we wzorki, artystyczne grzebienie, nakrętki, gąbkowe pieczątki czy nietypowe pędzle rozbudziły inwencję twórczą dzieci. Na kartkach zaczęły pojawiać się piękne obrazy, które po wyschnięciu przekazano przedszkolakom. Zadowolone dzieci stwierdziły, że  „Szkoła nr 15 to super szkoła”.