Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką, tańcem i zabawą. Ważnym elementem karnawału jest radosny bal. Nie mogło go zabraknąć także w naszej świetlicy szkolnej. Zorganizowaliśmy wesoły bal, na którym nie mogło zabraknąć takich atrakcji integrujących dzieci jak tańce w parach, z jabłuszkiem oraz stroną z gazety, co naszym Wychowankom nie sprawiało nawet najmniejszej trudności - brawo Wy! Najbardziej wesołym punktem programu była zabawa z muzyką i krzesłami, której zwycięzcą mógł zostać tylko jeden uczestnik! To był dzień pełen radości, tańca, zabawy i pozytywnych wrażeń. Już nie możemy się doczekać kolejnego karnawału!

Święto Babci i Dziadka dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej zaczęły od powiedzenia w kilku zdaniach o swojej babci i swoim dziadku. Następnie wykonywały prace plastyczne pt. „Mój portret Babci i Dziadka". Tworzyły również plakaty pt. "Moja Babcia" i "Mój Dziadek". Ponadto miały za zadanie na kartkach napisać, z czym kojarzą im się ich babcia i dziadek, a następnie przykleić na plakat. To był dzień pełen pozytywnych emocji i wzruszeń.

4 grudnia w naszej świetlicy, jak co roku, zorganizowaliśmy konkurs kolęd. W konkursie brały udział uczniowie z klas I- lll. Wszyscy uczestnicy wykazali się wielkim talentem, niestety zwycięzca mógł być tylko jeden. Konkurs wygrała dziewczynka z klasy 1c - Ela Bluza, która dzięki wygranej będzie reprezentowała naszą szkołę w XX Międzyszkolnym Konkursie  „Śpiewamy kolędy". Czekamy na wyniki z niecierpliwością i mocno trzymamy kciuki za Elę smile

W piątek 29 listopada w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa. Na wstępie nauczyciele przybliżyli uczniom tradycje wróżb andrzejkowych. Później dzieci poddały się magii wróżb i każdy chętny mógł wywróżyć swoją przyszłość lub nawet miłość. Wróżbom  towarzyszyły duże emocje. Na zakończenie dzieci wesoło bawiły się przy muzyce.

17.05.2019 odbyły się w świetlicy warsztaty pod hasłem „Mały Historyk”. Pani Ola wyjaśniła, w jaki sposób powstała Polska oraz wytłumaczyła nam znaczenie symboli narodowych, jakimi są flaga, godło oraz hymn państwowy. Dowiedzieliśmy się także o zaborcach, którzy podzielili nasz kraj między siebie i nie było nas na mapach przez 123 lata.. Na warsztatach wykonaliśmy mapę Polski, zaznaczając na niej wiele miast, rzek oraz gór, ozdobiliśmy ją naklejkami i pokolorowaliśmy, a także zrobiliśmy plakat z nazwą warsztatów. Pani Ola powiesiła plakaty na ścianie, abyśmy pamiętali o naszym kraju i zawsze się o niego troszczyli. Dziękujemy za ciekawe zajęcia. Czekamy na kolejne.

W zwizku z odbywającym się w naszej szkole Tygodniem Bezpiecznego Internetu nauczyciele świetlicy podjęli wiele różnych inicjatyw. 24 lutego przeprowadzony został Świetlicowy Konkurs Plastyczny na najciekawszy plakat promujący bezpieczeństwo w sieci pt. „Dzieciaki Sieciaki, czyli dobre maniery w Internecie”. W konkursie wzięli udział uczniowie z II i III klas. Dzieci pracowały w zespołach dwu, trzy i czteroosobowych, wykazały się dużą kreatywnością, wiedzą oraz umiejętnością współpracy. Pokonkursowa wystawa plakatów, z ich edukacyjnymi przesłaniami, stanowi obiekt zainteresowania dla uczniów świetlicy oraz rodziców.

19.12.2018 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs „Śpiewamy Kolędy” dla uczniów klas I-III. Naszą szkołę  reprezentowała Estera Wilczyńska z klasy 3B. Podczas konkursu można było poczuć klimat zbliżających się świąt dzięki dziewięciu uczestnikom, którzy pięknie wykonywali wybrane przez siebie kolędy. Nasza reprezentantka, Estera, grała na wiolonczeli i śpiewała kolędę pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Oczarowała wszystkich i zdobyła drugie miejsce. Gratulujemy sukcesu Esterze oraz życzymy kolejnych!