4 grudnia w naszej świetlicy, jak co roku, zorganizowaliśmy konkurs kolęd. W konkursie brały udział uczniowie z klas I- lll. Wszyscy uczestnicy wykazali się wielkim talentem, niestety zwycięzca mógł być tylko jeden. Konkurs wygrała dziewczynka z klasy 1c - Ela Bluza, która dzięki wygranej będzie reprezentowała naszą szkołę w XX Międzyszkolnym Konkursie  „Śpiewamy kolędy". Czekamy na wyniki z niecierpliwością i mocno trzymamy kciuki za Elę smile

        W piątek 29 listopada w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa. Na wstępie nauczyciele przybliżyli uczniom tradycje wróżb andrzejkowych. Później dzieci poddały się magii wróżb i każdy chętny mógł wywróżyć swoją przyszłość lub nawet miłość. Wróżbom  towarzyszyły duże emocje. Na zakończenie dzieci wesoło bawiły się przy muzyce.

       17.05.2019 odbyły się w świetlicy warsztaty pod hasłem „Mały Historyk”. Pani Ola wyjaśniła, w jaki sposób powstała Polska oraz wytłumaczyła nam znaczenie symboli narodowych, jakimi są flaga, godło oraz hymn państwowy. Dowiedzieliśmy się także o zaborcach, którzy podzielili nasz kraj między siebie i nie było nas na mapach przez 123 lata.. Na warsztatach wykonaliśmy mapę Polski, zaznaczając na niej wiele miast, rzek oraz gór, ozdobiliśmy ją naklejkami i pokolorowaliśmy, a także zrobiliśmy plakat z nazwą warsztatów. Pani Ola powiesiła plakaty na ścianie, abyśmy pamiętali o naszym kraju i zawsze się o niego troszczyli. Dziękujemy za ciekawe zajęcia. Czekamy na kolejne.

        W zwizku z odbywającym się w naszej szkole Tygodniem Bezpiecznego Internetu nauczyciele świetlicy podjęli wiele różnych inicjatyw. 24 lutego przeprowadzony został Świetlicowy Konkurs Plastyczny na najciekawszy plakat promujący bezpieczeństwo w sieci pt. „Dzieciaki Sieciaki, czyli dobre maniery w Internecie”. W konkursie wzięli udział uczniowie z II i III klas. Dzieci pracowały w zespołach dwu, trzy i czteroosobowych, wykazały się dużą kreatywnością, wiedzą oraz umiejętnością współpracy. Pokonkursowa wystawa plakatów, z ich edukacyjnymi przesłaniami, stanowi obiekt zainteresowania dla uczniów świetlicy oraz rodziców.

5

       19.12.2018 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs „Śpiewamy Kolędy” dla uczniów klas I-III. Naszą szkołę  reprezentowała Estera Wilczyńska z klasy 3B. Podczas konkursu można było poczuć klimat zbliżających się świąt dzięki dziewięciu uczestnikom, którzy pięknie wykonywali wybrane przez siebie kolędy. Nasza reprezentantka, Estera, grała na wiolonczeli i śpiewała kolędę pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Oczarowała wszystkich i zdobyła drugie miejsce. Gratulujemy sukcesu Esterze oraz życzymy kolejnych!

      7.12.2018r., w świetlicy szkolnej odbył sięSzkolny Konkurs – „Śpiewamy kolędy”. Wzięło w nim udział sześcioro uczniów z klas trzecich. Każdy z solistów wykonywał wybraną przez siebie kolędę. Jedna z  uczestniczek zaśpiewała kolędę, grając na wiolonczeli, czym wzbudziła zachwyt i zainteresowanie widowni. Piękno tradycyjnych, polskich kolęd, świąteczne dekoracje pozwoliły odczuć wszystkim atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

I miejsce dla Estery Wilczyńskiej 3b oraz Magdaleny Stypki 3c
III miejsce dla Katarzyny Chmielarczyk 3b
III miejsce dla Daniela Mówki 3b

      30.11.2018 świetlica szkolna zmieniła swój dotychczasowy charakter. W Królestwie Fantazji zagościły czary i magia. Każdy, kto wszedł do naszego Królestwa, mógł sprawdzić jak będzie miał na imię partner życiowy, czy będzie bogaty albo czy wyjdzie szybko za mąż, jaki zawód będzie wykonywał oraz co przyniesie przyszłość. Humory dopisywały, a wróżący chcieli wiedzieć więcej i więcej.