1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Opolskie Orły z PSP 15

"...dążyć i piąć się do doskonałości
jest przedsięwzięcie nie tylko chwalebne,
ale prawdziwie godne dostojności człowieka..."
(Jędrzej Śniadecki)

Uczniowie PSP 15 aktywnie uczestniczą w licznych konkursach organizowanych na terenie szkoły i poza nią. Ich spore sukcesy są dostrzegane nie tylko przez nauczycieli i rodziców. Co roku uczniowie naszej szkoły za swoje osiągnięcia nagradzani są przez Prezydenta Miasta Opola wyróżnieniem "OPOLSKI ORZEŁ". Od 1997 r. jeden raz w roku przyznawany jest tytuł "Opolskiego Orła". Otrzymują go laureaci ogólnopolskich i wojewódzkich konkursów, olimpiad, turniejów przedmiotowych, uczniowie o znaczących dokonaniach sportowych i artystycznych wykazujący się jednocześnie znakomitymi wynikami w nauce.
 

Rok 2016/17
Patrycja Chrobot – Wojewódzki Konkurs Matematyczny
Opiekun- Anna Nikiel

Rok 2015/16
Kamil Stankiewicz- Wojewódzki  Konkurs Matematyczny
Opiekun- Maria Pawletta

Elżbieta Kmiecik- Wojewódzki Konkurs Polonistyczny
Opiekun- Alicja Trojak

Rok 2014/15                           
Remigiusz Szalek -  Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
Opiekunowie- Adrianna Loranc, Marzena Maicher

Rok 2013/14

Agata Woźniak- Wojewódzki Konkurs Polonistyczny
opiekun – Beata Maziarek

Natalia Burzyńska - Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
opiekun – Agnieszka Tańczuk

Rok 2012/13

Natalia Burzyńska - Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
opiekun – Agnieszka Tańczuk
 
Marcelina Fricker - Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
opiekun - Adriana Loranc

Rok 2011/12

Paweł Eifler - Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
opiekun - Marzena Maicher
 
Marcelina Fricker - Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
opiekun - Adriana Loranc
 
Aleksandra Markowska - Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego,Konkurs Wiedzy o Języku Polskim
opiekun - Marzena Maicher,Izabela Kukla-Naskręt
 
Patryk Jędrzejak - Ogólnopolski Konkurs Literacki,,I Ty możesz zostać baśniopisarzem,,
opiekun - Beata Maziarek
 
Julia Waszkiewicz - Krajowe Mistrzostwa IDO  Street Dance Show
opiekun - Katarzyna Bryłka
 
Rok 2010/2011

Zuzanna Żelowska - XII Edycja Opolskiego Konkursu Nastolatków,"Ośmiu Wspaniałych" - opiekun Ewa Anweiler

Paulina Kopica   - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów                - opiekun Mikołaj Korolczuk
                        Szachowe Mistrzostwa Opolszczyzny Juniorów
                        Mistrzostwa Polski Juniorek 

 
Rok 2009/2010
Weronika Żelowska -Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Języku Polskim - opiekun - Alicja Trojak

Anna Mieszczak    -Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Języku Polskim - opiekun - Sylwia Kostrzewa

Paulina Kopica - Ogólnopolski Turniej Szachowy,,Wisła 2009,,
                      XI Ogólnopolski Turniej Szachowy
                      Turniej Szachów Aktywnych                            - opiekun - Mikołaj Korolczuk

Rok 2008/2009
Aaron Cannon - Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Hanna Adamczyk - Wojewódzki Konkurs Matematyczny
                          Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy
                          Wojewódzki Konkurs Historyczny

Mateusz Wagner- Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy

Rok 2007/2008
Paulina Kopica – 1 m.w I Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików- Wisła 2007
                       1 m. w Szachowych Mistrzostwach Opolszczyzny Juniorów 2007
                       1 m. w Międzynarodowym Turnieju Szachowym Juniorów
                       1 m. w Międzynarodowym Turnieju Szachowym Juniorów w Głuchołazach
                       1 m. w Otwartych Mistrzostwach Wrocławia
                       4 m. w Szachowym Pucharze Polski Młodziczek Ustroń 2008
 

Rok 2005/2006
Ewa Mędrzecka - I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Języku Polskim

Rok 2004/2005
Agata Hajduk
Laureatka "Konkursu Wiedzy o Języku Polskim" (zasięg wojewódzki)organizowanym przez Studenckie Koło Naukowe Językoznawców działające przy Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Opolskiego oraz Kuratorium Oświaty w Opolu.
Zaszczytny tytuł "Opolskiego Orła" otrzymała z rąk Prezydenta Miasta Opola podczas uroczystości "Opolskie Orły 2005" w dniu 14 czerwca 2005r. w Filharmonii Opolskiej

Rok 2003/2004
Paweł Dziepak - technika
Artur Andrzejewski - przyroda
Wojciech Antkowiak - język angielski

Opolskie Orły 2004 z opiekunami

Rok 2000/2001
Mateusz Dereniowski
Jakub Draganek

Rok 1999/2000
Edyta Kozielska
Katarzyna Kuśnierz
Ewelina Maciszewska

Rok 1998/1999
Bartłomiej Andrzejewski
Agnieszka Jarocka
Grzegorz Kokot
Ewelina Maciszewska
Paweł Olchawa

Rok 1997/1998
Maciej Barszczewski
Paweł Olchawa

Rok 1996/1997
Maciej Barszczewski
Ewelina Draganek
Anna Szczepańska
Anna Szeląg

800 lat opola

Nasze sukcesy

logo Erasmus

Blog SKO

sko2

e_dziennik

baner vulcan 1

BIP

bip logo pomn1 grad