Stacyjkowo artystyczne w świetlicy szkolnej

07Kolejnym punktem na mapie podróży przedszkolaków była stacja w świetlicy szkolnej, gdzie czekało na dzieci wiele atrakcji. Tym razem popołudniowe spotkanie Piętnastkowego Klubu Przedszkolaków upłynęło pod hasłem „Tajemniczy świat zwierząt”. Już na samym początku wesoła myszka zabrała dzieci w muzyczną podróż na wiejską fermę, gdzie wszyscy wspólnie odśpiewali piosenkę pt. „Wyszły w pole kurki trzy”. Myszka-przewodniczka pokazała swoim towarzyszom różne, kolorowe instrumenty perkusyjne, na których grupa zagrała wiele wesołych melodii. Zaraz po tym, nasi goście poznali przyjazną biedronkę, która porwała przedszkolaków za kulisy świetlicowego teatru, gdzie wspólnie wykonali kilka aktorskich ćwiczeń z emisji głosu, a następnie zabawili się w pantomimę, naśladując różnorodne zwierzaki. Na zakończenie odbył się kukiełkowy teatr improwizacji, podczas którego przedszkolaki wcieliły się w wymarzone role z ich ulubionych bajek. Następnie dzieci zawitały w kąciku plastycznym. Tu miały okazję przenieść się do świata pięknych, kolorowych, motyli. Zaciekawione kolorowymi materiałami kreatywnymi oraz nietypowymi przyrządami do malowania, chętnie zabrały się do twórczej pracy plastycznej. Poznały ciekawe techniki plastyczne, które wykorzystały podczas dekorowania delikatnych, wielobarwnych, owadzich skrzydeł. Własnoręcznie wykonane, piękne dzieła, z poczuciem satysfakcji nasi goście zabrali ze sobą do domu. Wszystkie te magiczne miejsca dzieci zwiedziły z okien rozśpiewanego pociągu, poznając tym samym całą świetlicę szkolną. Przedszkolakom tak bardzo podobało się „Stacyjkowo artystyczne”, że nie chciały wracać do domu.