Przyłącz się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2023!
Przed nami Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który świętować będziemy 7 lutego 2023 r.  Dzień Bezpiecznego Internetu przebiegać będzie pod hasłem: Chcesz o tym porozmawiać? Motywem przewodnim będzie więc szerzenie świadomości dzieci i rodziców na temat zagrożeń oraz pomoc w prowadzeniu rozmów, które pomogą dzieciom nawigować  w Internecie. Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Co roku DBI organizowany jest w ponad 150 państwach. W Polsce organizatorem wydarzenia jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Gala została objęta patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Planowane działania:

1. W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole odbędą się pogadanki i dyskusje na temat właściwego wykorzystania Internetu.
2. Uczniowie wezmą udział w konkursach oraz wybranych lekcjach online dostępnych na stronie saferinternet.pl
3. Na zajęciach plastyczno-technicznych uczniowie kl. 4-8 wykonają prace plastyczne w formie plakatów, ulotek, znaków informacyjnych dotyczących bezpieczeństwa w Internecie.
4. Uczniowie klas 4-5 na lekcjach informatyki utworzą prezentacje dotyczące zagrożeń w sieci.
5. Uczniowie klas 6-8 przygotują projekt graficzny ,,Netykieta i zasady bezpiecznego Internetu”.