1 września nasza szkoła rozpoczęła realizację nowego trzyletniego projektu programu Erasmus+ „From Europe 1010 BC to Europe 2020 PC” („ Od Europy 1010 r. p.n.e. do Europy 2020 PC”). Projekt przewidziany jest na lata 2015-2018 i jest współrealizowany z następującymi szkołami partnerskimi:

• Võru Kreutzwaldi Kool (Estonia)
  • Kauttuan koulu (Finlandia)
  • Istituto Comprensivo di Bettola (Włochy)
  • Osnovna sola Miklavz na Dravskem polju (Słowenia).

Z trzema ostatnimi szkołami mieliśmy przyjemność współpracować  w latach ubiegłych podczas realizacji projektów programu „Comenius”. Szkołą koordynującą projekt jest Voru Kreutzwaldi Kool z Estonii. Główne założenia projektu to: rozwijanie kompetencji w zakresie nowoczesnych technologii, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem odnośnie użycia narzędzi ICT, przekonanie uczniów o wyższości praktycznych zastosowań urządzeń komunikacyjnych i informatycznych nad ich użyciem w celach zabawowych.

Kluczem do zrozumienia nowoczesnej, technologicznie zaawansowane Europy jest lepsze poznanie jej przeszłości. Dlatego projekt skupia się również na pogłębieniu wiedzy o kulturze, tradycjach oraz historii komunikacji i technologii krajów biorących w nim udział. Maskotkami projektu są pszczółki, udekorowane barwami narodowymi poszczególnych krajów. Jedna z nich będzie odwiedzać szkoły partnerskie, a swoje przygody opisywać na własnym blogu.