W ramach realizacji projektu „From Europe 1010 BC to Europe 2020 PC” programu Erasmus plus nauczyciele naszej szkoły odwiedzili szkołę podstawową w miejscowości  Bettola we Włoszech. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele ze szkół: ze Słowenii, Polski, Estonii, Finlandii, Włoch oraz Łotwy. Nadrzędnym  celem spotkania była ewaluacja zadań projektowych, takich jak:  analiza wyników ankiety dotyczącej stosowania nowoczesnych środków technologii i komunikacji, stworzenie przez uczniów osi czasu opisującej osiągnięcia cywilizacyjne z zakresu sposobów komunikacji oraz omówienie szczegółów pracy nad powstaniem „Stop motion movie”, którego  głównym tematem będą przygody z podróży po krajach partnerskich maskotki projektu. Nauczyciele  wymieniali się doświadczeniami  dotyczącymi  różnorodnych form i metod pracy.

Oprócz wizyty w szkole partnerskiej, uczestnicy spotkania odwiedzili również szkołę średnią  w miejscowości Raineri. Marcora High Institut to zespół szkół, w których uczniowie poznają i rozwijają praktyczne umiejętności związane z przyszłym zawodem. Mieliśmy tam  okazję uczestniczyć w zajęciach kulinarnych, turystycznych i  hotelarskich oraz zwiedziliśmy laboratoria, hodowlę zwierząt i roślin. W szkole podstawowej w Vigolzone uczniowie przywitali nas koncertem, na którym zaprezentowali grę na flecie, śpiew i taniec. Gospodarze pokazali nam również miejscowość Picenza, gdzie mogliśmy podziwiać  romański kościół z XIII wieku, a w nim prace samego Geurcino – malarza, rysownika i teoretyka sztuki z XVI wieku.