1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Program Edukacyjny pt. "Bieg po zdrowie"

Drogi Rodzicu ucznia PSP nr 15 w Opolu

Twoje dziecko z klasy IV w II semestrze roku szkolnego 2016/2017 realizuje Program Edukacyjny pt. "Bieg po zdrowie"

01

 

Czytaj więcej...

Listopad miesiącem prawidłowo spakowanego tornistra

pakowanie tornistra

W naszej szkole zorganizowaliśmy akcję pt. „Listopad miesiącem prawidłowo spakowanego tornistra”. Podczas tej imprezy uczniowie wszystkich klas 1-6 na lekcjach wychowawczych zostali uświadomieni, jakie skutki niesie za sobą obciążanie kręgosłupa, nieprawidłowe noszenie plecaka, a także zostały przypomniane rozwiązania, które na trwałe wyeliminują problem zbyt ciężkich tornistrów oraz wpłyną na zmniejszenie wagi tornistrów noszonych przez uczniów.
Zajęcia odbywały się w formie: pogadanek, dyskusji, warsztatów prawidłowego pakowania tornistra, ważenia tornistrów, prac plastycznych. Uczniowie mieli za zadanie zważyć swój plecak i dowiadywali się czy mają  prawidłową wagę tornistra w stosunku do swojej masy ciała.
W akcji wzięli udział uczniowie klas 1-6. Statystyki okazały się dość dobre. Większość plecaków ważyła prawidłowo, jednak zdarzały się wyjątki. Mimo iż nasi uczniowie mają do dyspozycji szafki w swoich klasach na trzymanie podręczników, to i tak ich nie zostawiają, jednocześnie w plecakach znalazło się wiele niepotrzebnych rzeczy. Wobec powyższego odbyło się spotkanie podsumowujące akcję, którego głównym założeniem było przekazanie dzieciom wiedzy na temat szkodliwości dla kręgosłupa, jaka wynika z przeciążenia tornistra zbędnymi przedmiotami. Rodzicom natomiast uświadomienie konieczności kontrolowania zawartości plecaków swoich pociech i wskazanie czym mają się kierować podczas zakupu tornistrów i innych przyborów szkolnych.
Cała akcja spotkała się z dużym zaangażowaniem uczniów, rodziców i nauczycieli i zostanie przeprowadzona w drugim semestrze 2016/2017r.

Czytaj więcej...

800 lat opola

Nasze sukcesy

logo Erasmus

Blog SKO

sko2

BIP

bip logo pomn1 grad