W celu zwiększenia świadomości i wiedzy na temat osób ze spektrum autyzmu inicjowane są liczne kampanie. Kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na temat Autyzmu. W naszej szkole zorganizowano w tym roku Międzyszkolny Konkurs Plastyczny i Literacki pod hasłem „Bliżej siebie”. Ideą, która nam przyświecała było przełamywanie lęku przed osobami z niepełnosprawnościami oraz próba poznania ich i zrozumienia. Uczniowie klas I- III mogli dać temu wyraz poprzez prace plastyczne, natomiast uczniowie klas starszych pisali wiersze, opowiadania, bajki. Autorzy nadesłanych prac zachwycili jurorów konkursu swoją wrażliwością oraz dojrzałym podejściem do tematu.
       13 maja w czytelni PSP nr 15 w Opolu laureatom konkursu uroczyście wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie PSP nr 11, PSP nr 33 oraz PSP nr 15 w Opolu. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnych edycji konkursu