11 czerwca w naszej szkole w ramach festynu odbył się Piknik literacki pod hasłem ,,Zaczytana 15”. Akcja miała na celu promocję czytelnictwa i biblioteki wśród uczniów. Było to również jedno z działań przeprowadzonych w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Podczas pikniku, uczniowie mieli możliwość wysłuchania fragmentów literatury dziecięcej czytanych przez p. wicedyrektor Izabelę Kuklę- Naskręt oraz nauczyciela biblioteki. Do wspólnego czytania włączyły się również uczennice z klas starszych. Akcja wspólnego czytania rozbudziła zainteresowania czytelnicze nie tylko wśród najmłodszych uczniów. Udowodniła, że młodzież kocha książki i posiada niemałą wiedzę na ich temat. Mamy nadzieję, że uczniowie nadal będą odwiedzać bibliotekę szkolną i wspólnie czytać wybrane przez siebie książki.