6b zorganizowała  akcję pomocy psiakom i kotkom przebywającym w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. Akcja miała prosty cel – pomóc stworzeniom , które często porzucone, skrzywdzone przez ludzi, trafiły do schroniska. Zbieraliśmy przede wszystkim karmę dla psów i kotów (puszki, saszetki z jedzeniem, przysmaki), niepotrzebne, używane koce, poduszki czy kołdry.Potrzebne były też rzeczy, które wydawałyby się bezwartościowe z naszego, ludzkiego punktu widzenia, a  dla czworonogów mogą być na wagę życia i dają możliwość przetrwania zimy.W przyszłym roku taką akcję chcielibyśmy przeprowadzić nie sami, ale z udziałem wszystkich uczniów naszej szkoły.Lubimy pomagać tam, gdzie ta pomoc jest naprawdę potrzebna!