"Wszystkie Kolory Świata” to wyjątkowa akcja edukacyjno-pomocowa UNICEF Polska, która już po raz szósty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych.
Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne.
      „Wszystkie Kolory Świata” to jeden z najpopularniejszych projektów edukacyjnych UNICEF Polska. Poprzednie pięć edycji cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas uczestniczyło w niej ponad trzy tysiące placówek z całej Polski! Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności, udało się zebrać blisko 3,4 miliona złotych na ratowanie życia i zdrowia dzieci w takich krajach jak Sierra Leone, Czad, Sudan Południowy czy Angola, powiedział Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

W ramach akcji uczniowie projektują (według wzoru) i własnoręcznie szyją szmaciane laleczki oraz nadają im imiona i wskazują kraj, z którego laleczka pochodzi. Następnie odbywa się ich wystawa, na którą dzieci zapraszają rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy może wybrać laleczkę i zaopiekować się nią, przekazując symboliczną darowiznę. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.
Jak co roku, akcja szycia laleczek w ramach projektu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Jeśli jest jeszcze jakiś chętny uczeń prosimy o zgłoszenie tego faktu do wychowawcy klasy lub koordynatorów: Katarzyny Gurbierz, Agnieszki Wołyniec-Romańskiej, Karoliny Paliwody.
         Laleczki, wraz z dołączonym „paszportem” (zawierającym imię i nazwisko autora, klasę, a także imię laleczki, kraj jej pochodzenia i krótki opis) oddajemy do wychowawców, koordynatorów lub do pokoju nauczycielskiego do 25.03. 2022r. O formie i terminie wystawy oraz o możliwości złożenia darowizny oraz zaopiekowania się laleczką wszyscy biorący udział w akcji zostaną poinformowani.