Nasi uczniowie z klas czwartych mieli okazję zmierzyć się na boisku z zespołami z innych szkół w piłce ręcznej. Turniej, który został rozegrany na Stegu Arenie w Opolu odbył się 13.10.2021 r.
    Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Na pierwszą zaproszono nas zaraz po rozpoczęciu turnieju – była to wspólna rozgrzewka dla wszystkich uczestników prowadzona przez profesjonalnego trenera. Następnie zostały rozegrane spotkania. Uczniowie grali na mniejszych boiskach piłką piankową. Wszystkie spotkania były sędziowane przez sędziów zawodowych z PZPR. W trakcie przerwy odwiedził nas trener KPR Gwardii Opole pan Rafał Kuptel (dwukrotnie wybrany najlepszym szkoleniowcem PGNiG Superligi), który chętnie rozdawał autografy, pozował do zdjęć oraz rozmawiał z młodymi zawodnikami.
     Tego dnia reprezentacja naszej szkoły otrzymała solidną lekcję piłki ręcznej na najwyższym poziomie. Nikomu nie brakowało zaangażowania i chęci do gry. Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystamy w kolejnych rozgrywkach międzyszkolnych.
      Turniej miał charakter szkoleniowy, dlatego nie podajemy klasyfikacji końcowej smile