W dniu 22 listopada 2022 roku o godz. 11.00 w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji - Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu uroczyście podsumowano X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii".
Dwie reprezentantki naszej szkoły zostały laureatkami etapu wojewódzkiego Konkursu w kategorii klas IV - VI szkoły podstawowej, a są nimi: Natalia Opiatowska (kl. 6b), która zajęła III miejsce oraz Hanna Czajka (kl. 5a), która uzyskała VII pozycję. Uczennice otrzymały dyplomy i nagrody.
        Gratulujemy sukcesu i jednocześnie dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu, zarówno etapu szkolnego, jak i wojewódzkiego, zachęcając "mistrzów ortografii" do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu w kolejnym roku szkolnym.