Andrzejki w świetlicy

Zapach płonących świec, aura tajemniczości i akcenty związane z magią – to wszystko powitało uczniów naszej szkoły, przybyłych do świetlicy 30.11.2017r. W dniu, w którym postanowiliśmy uczcić polską tradycję związaną z wigilią dnia św. Andrzeja. Bowiem to właśnie wieczór poprzedzający dzień wszystkich panów o tym imieniu stanowi od dawna czas wypełniony wróżbami, a nazywa się go andrzejkami.

Tego dnia nie zabrakło w naszej świetlicy wróżb zarówno tych najstarszych, jak: lanie wosku przez ucho klucza, czy ustawianie butów, jak i tych najnowszych, wykonywanych za pomocą kart, czy zapałek. Każdy z przybyłych był bardzo ciekaw swej przyszłości i pragnął poznać swój zawód, imię przyszłej sympatii czy czekającą go przygodę. Nie mogło również zabraknąć kilku wróżek – czarownic z klasy III d, które uświetniły swą obecnością całe wydarzenie, uczestnicząc w jego realizacji. Zwieńczeniem naszego świętowania była radosna zabawa przy muzyce.

Wszystkim uczestnikom tego wydarzenia życzymy spełnienia najciekawszych i pomyślnych wróżb, a zwłaszcza jednej, że za rok spotkamy się na równie udanej zabawie andrzejkowej.:)