1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Quiz z okazji 100 - lecia Niepodległości

DSC00692

  13.11.2018 z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w świetlicy szkolnej odbył się szkolny konkurs - Quiz o Niepodległości dla klas II i III, zorganizowany przez panie Aleksandrę Tofel, Jolantę Prandzioch oraz Anitę Majkę. Quiz poprzedziła krótka prelekcja pani Aleksandry Tofel na temat niepodległości, a później każdy uczestnik indywidualnie rozwiązywał tstz. Rywalizacja była zacięta. Suma punktów uzyskanych przez reprezentantów klasy decydowała o miejscu w konkursie. Zespoły klasowe zdobyły następującą punktację:

Czytaj więcej...

Wizyta przedszkolaków w „Królestwie Fantazji”

2

                   19 czerwca tego roku gościliśmy w świetlicy szkolnej przedszkolaków z PP nr 56 w Opolu. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych przeprowadzonych przez panią Anitę w dwóch kategoriach tematycznych: Eksperyment malarski- „Łąka kolorami tęczy malowana” i „Ukryte kształty- barwienie rurką do napojów”. Mali plastycy zainspirowani tematyką prac oraz zaciekawieni tym, co przygotowano dla nich na stolikach, z dużym zapałem przystąpili do działań artystycznych. Ciekawe techniki, kolorowe farby na paletach, tusze kreślarskie, atrakcyjność akcesoriów malarskich takich jak: słomki, wałki z fakturą, wałki we wzorki, artystyczne grzebienie, nakrętki, gąbkowe pieczątki czy nietypowe pędzle rozbudziły inwencję twórczą dzieci. Na kartkach zaczęły pojawiać się piękne obrazy, które po wyschnięciu przekazano przedszkolakom. Zadowolone dzieci stwierdziły, że „Szkoła nr 15 to super szkoła”.

Czytaj więcej...

W Muzeum Śląska Opolskiego

8

                Uczniowie klasy III a, uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Historia Opola- średniowieczny gród, miasto”. Zwiedzili wybrane fragmenty  ekspozycji historycznej, połączone z opowieścią na temat historii Wieży Piastowskiej i Zamku Piastowskiego. Zwieńczeniem zajęć były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci poznały ciekawą technikę plastyczną –linoryt. Uczniowie poczuli się prawdziwymi artystami wykonując dłutem matrycę, z której później, przy użyciu farby drukarskiej i prasy powstała odbitka graficzna. Efekty twórczej pracy widoczne są na fotografii.

Czytaj więcej...

Bezludna wyspa

07

   25 maja miał być najszczęśliwszym dniem w życiu dziesięciorga uczniów naszej szkoły i ich rodziców, którzy wygrali wycieczkę swoich marzeń. Tego bowiem dnia mieli udać się luksusowym samolotem na egzotyczną wyspę, do pięciogwiazdkowego hotelu. Uradowani wsiedli na pokład jeta, nie wiedząc co ich czeka. Ciesząc się dobrami oferowanymi przez załogę samolotu, chłonęli piękne widoki za oknem. Nagle ich spokój przerwał głos kapitana, który wzywał do zajęcia miejsc i zapięcia pasów. Samolot wpadł w silne turbulencje, zaczął przechylać się na boki, a po chwili spadać w dół z zawrotną prędkością. Kapitan nie zdołał zapanować nad maszyną, która niczym głaz spadała w wody oceanu. Podczas upadku samolot rozdzielił się na dwie połowy. Cudem ocaleli wszyscy pasażerowie samolotu, lądując w dwóch miejscach niewielkiej bezludnej wyspy.

Czytaj więcej...

III Olimpiada Świetlicowa

01

                    W czwartek, 24.05.2018 r., na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków odbyła się III Olimpiada Świetlicowa, w której wzięli udział wychowankowie naszej świetlicy szkolnej. Szkoły rywalizowały między sobą w konkurencjach: rzut do celu, bieg w parach z balonem, wyścig grupowy ze skakanką, wyścig z pokonywaniem przeszkód, wyścig z piłką między nogami oraz w wielu innych. Nad bezpieczeństwem oraz przebiegiem Olimpiady czuwali organizatorzy – MOS Opole oraz wychowawcy świetlicy. Olimpiada przebiegała w przyjaznej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili oraz dopingowali swoich kolegów i koleżanki. Imprezę zakończyło uroczyste podsumowanie, podczas którego wręczono dyplomy, medale oraz puchary.

Czytaj więcej...

Warsztaty mydlarskie

1

                 Zajączki wielkanocne, kurczaczki, motylki i wiele, wiele innych motywów wiosenno-świątecznych zmaterializowało się w postaci mydełek w świetlicy szkolnej 26 marca 2018r. Kolorowe, ekologiczne i apetycznie pachnące mydełka przyniosły całe mnóstwo radości ich twórcom. Dzieci nie tylko samodzielnie wykonały te małe cuda, ale również zgromadziły wiele interesujących informacji na temat mydła, jego historii i produkcji.

Czytaj więcej...

Wiosna, ach to ty!

 

5

                  21.03.2018r. za oknami pięknie zaświeciło słońce, kwiaty wychyliły swe główki, a ptaki zaćwierkały radośnie… wiosna zawitała w świetlicy szkolnej, a my zgotowaliśmy jej piękne powitanie. Z tej okazji odbył się Królestwie Fantazji pełen kolorów pokaz mody wiosennej oraz pokaz tańca wiosennego. W zabawie udział wzięli niemal wszyscy bywalcy świetlicy. Całości dopełniły warsztaty plastyczne, podczas których nie zabrakło motywów wiosennych. Bawiliśmy się świetnie i już nie możemy się doczekać powitania kolejnej pory roku.

Czytaj więcej...

Bal karnawałowy 2018

13

             W piątek, 12 stycznia 2018 w świetlicy szkolnej "Królestwo Fantazji" odbył się bal karnawałowy. Bogaty program zabaw i konkursów sprawił, że żadne dziecko się nie nudziło. Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, piraci, wróżki, aniołki, rycerze, czarownice i wiele innych postaci. Dużo śmiechu było podczas tańca z balonikiem oraz przy innych przygotowanych zabawach. Jak przystało na bal karnawałowy, spośród uczestników zabawy wybrano najciekawsze przebrania. Każde dziecko otrzymało nagrodę, co sprawiło wiele radości. Tego dnia nie brakowało emocji, radości, euforii, nie obyło się też bez niespodzianek.

Czytaj więcej...

Miedzyszkolny konkurs plastyczny "Na gałązce choinkowej"

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

„NA GAŁĄZCE CHOINKOWEJ” SKIEROWANY DO UCZNIÓW KLAS I-III

 

   W atmosferze oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, w świetlicy szkolnej przy PSP nr 15 w Opolu, odbyły się warsztaty z zakresu ciekawych technik plastycznych rozwijających kreatywność, umiejętności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną uczniów. Zajęcia zakończyły się konkursem pod tytułem „Na gałązce choinkowej”. W konkursie wzięli udział uczniowie z opolskich szkół: PSP 2, PSP 29, PSP 30, PSP 26, PSP 15. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach: klasy I- „Choinka”, klasy II- „Świąteczne Anioły”, klasy III- „Szopka Bożonarodzeniowa”.                

    Różnorodność kreatywnych materiałów plastycznych, ich ilość, bogata kolorystyka, faktura rozbudziły inwencję twórczą uczniów i zmotywowały do działania. Długo nie trzeba było czekać, dzieci puściły wodze fantazji i zaczęły powstawać piękne prace konkursowe, które można podziwiać w galerii zdjęć.

Laureatami konkursu zostali:

 

w kategorii klasy I

I miejsce: Maja Kulik (PSP nr 26)

II miejsce: Nadia Jagodzińska (PSP nr 30)

III miejsce: Natasza Ochnicka (PSP nr 15)

 

w kategorii klasy II

I miejsce: Pola Trybulska (PSP nr 15)

II miejsce: Hanna Wawrzyniak (PSP Nr 2)

III miejsce: Amelia Mucha (PSP nr 30)

 

w kategorii klasy III

I miejsce: Anna Marczak (PSP nr 30)

II miejsce: Wiktor Romański (PSP nr 29)

III miejsce: Sebastian Sokolnicki (PSP nr 2)

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny "Na gałązce choinkowej"

 

KONKURS PLASTYCZNY „NA GAŁĄZCE CHOINKOWEJ”

SKIEROWANY DO GRUP PRZEDSZKOLNYCH

02

13 grudnia 2017r., w świetlicy szkolnej, gościliśmy dzieci z zaprzyjaźnionych opolskich przedszkoli; z PP nr 56 oraz PP nr 4. Okazją do spotkania był konkurs plastyczny, podczas którego każda grupa przedszkolna miała wykonać pracę plastyczną pt. „Choinka” na dużym formacie brystolu. Dzieci z dużym zainteresowaniem przystąpiły do twórczej pracy plastycznej, bowiem atrakcyjne materiały kreatywne oraz różnorodność zaproponowanych technik plastycznych rozbudziły wyobraźnię małych artystów.

Przedszkolaki pracowały w trzech podgrupach. Ogromną radość sprawiło dzieciom malowanie kształtu choinki poprzez odbijanie dłoni zanurzonej w zielonej farbie oraz przygotowanie papierowych prezentów. Druga grupa tworzyła bombki na choinkę w postaci mozaik z różnych kolorowych koralików na podkładzie z plasteliny. Trzecia grupa współdziałała podczas konstruowania kolorowego łańcucha z pasków papieru oraz innych ozdób. Satysfakcja z uzyskanych efektów pracy i uśmiech na twarzach dzieci spotęgował widok pięknej choinki powstałej po połączeniu wszystkich elementów. Za prace plastyczne oraz kreatywność, współpracę i wytrwałość obu grupom przedszkolnym przyznano pierwsze miejsca. Dzieci otrzymały nagrody, a każda grupa przedszkolna świąteczny kuferek-niespodziankę. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Czytaj więcej...