1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Historia tworzenia naszych regionalnych pisanek

03Dnia 7.04.2017 uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach teoretyczno-praktycznych, prowadzonych przez Twórczynią Ludową, podczas których mieli okazję poznać historię tworzenia naszych regionalnych pisanek - Kroszonek, a także mogli spróbować swoich sił w tworzeniu własnych. Dzieci mogły podziwiać Kroszonki wykonane różnymi technikami oraz na różnych jajach, min. jajach strusich czy gęsich. Spotkanie było niezwykle interesujące oraz pełne atrakcji.

Czytaj więcej...

Poznajemy historię naszego miasta-Opola

1

 

W ramach programu „Opole moje miasto” byliśmy w Muzeum Śląska Opolskiego na lekcji muzealnej pt. „Początki Opola – gród wczesnośredniowieczny na Ostrówku”

Czytaj więcej...

Wyniki Świetlicowego Konkursu „Ulubiony bohater literacki lub filmowy”

01

 

I miejsce-Pola Trybulska I b
II miejsce-Zuzanna Boś I b, Oliwer Kluger I b
III miejsce-Natalia Bednarowska I b
Wyróżnienie: Magda Browka Ia, Maja Gorzkowska I b, Estera Wilczyńska

Czytaj więcej...

Stacyjkowo 2017 - „Wyprawa na Planetę Fantazję”

01Tegoroczne Stacyjkowo odbywało się pod hasłem „Wyprawa na Planetę Fantazję”. Po  przywitaniu się i zapoznaniu ze świetlicą, na dzieci czekało pierwsze zadanie, które wymagało od przedszkolaków znajomości sprzętu, który przyda nam się do wyprawy w kosmos. Po ustaleniu, że najważniejszym elementem w naszej kosmicznej podróży na Planetę Fantazję jest rakieta, przyszła kolej na jej zbudowanie! Ale i tym razem naszym gościom poszło bardzo sprawnie i rakieta zbudowana z kolorowych klocków pojawiła się na dywanie nadzwyczaj szybko. Jak przystało na prawdziwego astronautę, każdy powinien mieć swój kombinezon, który udało się założyć wykorzystując wyobraźnię. Ostatnim wyzwaniem był tor przeszkód, który dostarczył wszystkim mnóstwo zabawy i śmiechu. Uf, szkolenie zakończone, wszystkim uczestnicy zdobyli odznakę certyfikowanego astronauty. Koniec szkolenia wcale nie oznaczał koniec zabawy, bo zostało najważniejsze – podróż na Planetę Fantazję i poznanie jej mieszkańców! Po dotarciu na planetę, okazało się, że pomimo tego, że jest bardzo ładna, jest też… bardzo pusta! Zadaniem przedszkolaków było wykonanie przy pomocy różnych technik plastycznych i materiałów  swojego kosmicznego przyjaciela. Prace dzieci okazały się być naprawdę nieziemskie, a ich wspólne tworzenie było świetną zabawą. Wszystkie prace zostały umieszczone na planecie. Ostatnim punktem podróży był  powrót na ziemię kolorowym statkiem kosmicznym! Niestety wszystko co dobre, musi się kiedyś skończyć. Dziękujemy wszystkim za nieziemską zabawę i do zobaczenia znów na Planecie Fantazja!

Czytaj więcej...

Uroczystość „Pasowanie na Świetlika-2016r.”

1223 listopada 2016r. świetlica szkolna- Królestwo Fantazji przeniosła się na piękną, kwiecistą łąkę na której odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów do grona „Świetlików”. Odświętnie ubrani uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami oraz panią Dyrektor obejrzeli program artystyczny przygotowany przez rusałki z klasy III d i tańczące motyle z IV b .  Przy odgłosach świerszczy, zaproszeni goście ,dali się ponieść wyobraźni; przy unoszącej się woni kwiatów spotkali mądre sówki, które swą wiedzę przekazują, motyle, trzmiela i biedronkę, pszczoły- które nektar zbierają i w ulu się uwijają, świetliki, które swym światłem smutki przeganiają i bramy Królestwa Fantazji dla pierwszaków otwierają.  
Po uroczystym złożeniu ślubowania przez pierwszaków w obecności starszych kolegów i nauczycieli świetlicy, nastąpił podniosły akt pasowania na „Świetlika” przez Panią Dyrektor poprzez nałożenie każdemu uczniowi amuletu. Aby formalności stało się zadość, każdy przybił pieczątkę pod tekstem ślubowania. Zwieńczeniem uroczystości było przekazanie przewodniczącym klas pierwszych klucza do bram Królestwa fantazji.

Czytaj więcej...

Stacyjkowo artystyczne w świetlicy szkolnej

07Kolejnym punktem na mapie podróży przedszkolaków była stacja w świetlicy szkolnej, gdzie czekało na dzieci wiele atrakcji. Tym razem popołudniowe spotkanie Piętnastkowego Klubu Przedszkolaków upłynęło pod hasłem „Tajemniczy świat zwierząt”. Już na samym początku wesoła myszka zabrała dzieci w muzyczną podróż na wiejską fermę, gdzie wszyscy wspólnie odśpiewali piosenkę pt. „Wyszły w pole kurki trzy”. Myszka-przewodniczka pokazała swoim towarzyszom różne, kolorowe instrumenty perkusyjne, na których grupa zagrała wiele wesołych melodii. Zaraz po tym, nasi goście poznali przyjazną biedronkę, która porwała przedszkolaków za kulisy świetlicowego teatru, gdzie wspólnie wykonali kilka aktorskich ćwiczeń z emisji głosu, a następnie zabawili się w pantomimę, naśladując różnorodne zwierzaki. Na zakończenie odbył się kukiełkowy teatr improwizacji, podczas którego przedszkolaki wcieliły się w wymarzone role z ich ulubionych bajek. Następnie dzieci zawitały w kąciku plastycznym. Tu miały okazję przenieść się do świata pięknych, kolorowych, motyli. Zaciekawione kolorowymi materiałami kreatywnymi oraz nietypowymi przyrządami do malowania, chętnie zabrały się do twórczej pracy plastycznej. Poznały ciekawe techniki plastyczne, które wykorzystały podczas dekorowania delikatnych, wielobarwnych, owadzich skrzydeł. Własnoręcznie wykonane, piękne dzieła, z poczuciem satysfakcji nasi goście zabrali ze sobą do domu. Wszystkie te magiczne miejsca dzieci zwiedziły z okien rozśpiewanego pociągu, poznając tym samym całą świetlicę szkolną. Przedszkolakom tak bardzo podobało się „Stacyjkowo artystyczne”, że nie chciały wracać do domu.

Czytaj więcej...

Podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego; „Anioł”

20 lutego 2016 r., odbyła się uroczystość podsumowania Szkolnego Konkursu Plastycznego; „Anioł”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, świadczy o tym fakt, iż na konkurs dotarło aż 45 pięknych prac plastycznych. Laureatami konkursu w trzech kategoriach wiekowych zostali uczniowie:
KLASY PIERWSZE
I miejsce –Paulina Landwójtowicz I d
II miejsce-Dominika Metelska I d, Ewa Waindzioch I d
III miejsce-Maria Jalowska I d, Eliza Wójciak I d
KLASY DRUGIE
I miejsce-Paulina Klimek II d, Jolanta Karaźniewicz  II d
II miejsce-Wiktoria Hudzik II d, Maria Olchowy II a
III miejsce-Natalia Drozd II b
KLASY TRZECIE
I miejsce -Patrycja Sowa III c, Lena Sabramowicz III b
II miejsce-Emilia Maciak  III c, Jakub Opoczyński III d
III miejsce-Natalia Ciechanowicz III b

Nagrodzone prace wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym; „ Anioł 2016”, zorganizowanym przez Ośrodek Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży
w Warszawie.Bal Karnawałowy 2016

12W piątek 29.01.2016 roku odbył się w świetlicy szkolnej bal karnawałowy. Tego dnia "Królestwo Fantazji" zamieniało się w kolorową salę balową, a stało się tak nie tylko za sprawą dekoracji, ale przede wszystkim barwnych i pomysłowych kostiumów uczestników zabawy. Uczniowie uczęszczający do świetlicy bawili się przy dźwiękach ulubionej muzyki. Szalone tańce przeplatane były wesołymi zabawami i konkursami, podczas których dzieci otrzymywały słodkości. Księżniczki, motyle, tygrysy, misie i inne fantastyczne postacie zaprezentowały się na pokazie strojów karnawałowych. Wszyscy bawili się znakomicie!

Czytaj więcej...

Świetliczaki na zajęciach muzycznych

0128.01.2016r. dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu w ramach cyklu Bibliotecznej Akademii Muzycznej – „Poznajemy instrumenty strunowe”. Spotkanie obejmowało prezentację multimedialną, pokaz instrumentów oraz zabawę podsumowującą zdobytą przez dzieci wiedzę.
Pan Michał prowadzący zajęcia nie tylko opowiadał o instrumentach, ale również na nich zagrał, wzbudzając zachwyt młodych melomanów.
Najwięcej radości sprawiła dzieciom możliwość wzięcia do ręki instrumentu, sprawdzenia jego ciężaru. Zajęcia tak bardzo się podobały, że już myślimy o kolejnym spotkaniu.

Czytaj więcej...

XVI Międzyszkolny Konkurs „Śpiewamy Kolędy”

0304.12.2015r. w świetlicy szkolnej odbyły się eliminacje do XVI Międzyszkolnego Konkursu „Śpiewamy Kolędy” organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową Nr 2 w Opolu. W eliminacjach wzięło udział 14 uczestników, uczniów klas I-III naszej szkoły. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy dołączyli do grona publiczności.
Jury wyłoniło laureatów konkursu:
I Miejsce – Szymon Pogoda z klasy 1e
II Miejsce – Antonina Rasztar z klasy 3b
III Miejsce – Maria Koral i Jakub Gołąb z klasy 3c
Wyróżnienia otrzymali:
•    Zespół z klasy 1d: Maria Jalowska, Antonina Szczygielska, Paulina Landwójtowicz
•    Emilia Maciak z klasy 3c
•    Natalia Ciechanowicz z klasy 3b

Zdobywca I miejsca będzie reprezentował szkołę na etapie międzyszkolnym konkursu.

Czytaj więcej...

800 lat opola

Nasze sukcesy

logo Erasmus

Blog SKO

sko2

e_dziennik

baner vulcan 1

BIP

bip logo pomn1 grad