Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, który w tym roku odbędzie się po hasłem „Przywróć naszą Ziemię”, uczniowie klas młodszych naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Dzieci zbierają elektrośmieci”.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska, a jego główne założenia to:
    1. Zbieranie odpadów nadających się do recyclingu,
    2. Nauka poprawnej segregacji odpadów,
    3. Promocja portalu Tropa Verde,
    4. Promowanie ekologicznego trybu życia z poszanowaniem lokalnych walorów przyrody;
    5. Propagowanie postaw proekologicznych w przedszkolu, szkole, w domu i najbliższym otoczeniu;
    6. Promowanie Międzynarodowego Dnia Ziemi odbywającego się co roku 22 kwietnia.

Nasze pierwszaki razem z rodzicami chętnie i bardzo aktywnie włączyły się w konkursowe działania, co dokumentuje krótki film nagrany w Opolskim Zakładzie Komunalnym (stacjonarnym Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych).
    Teraz wystarczy już tylko obejrzeć nagranie i aż do Dnia Ziemi trzymać kciuki za wygraną naszych najmłodszych uczniów.