1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Międzynarodowe spotkanie projektowe w Miklavž na Dravskem polju, w Słowenii

026W dniach od 5 do 9 października nauczyciele naszej szkoły, w ramach realizacji projektu „From Europe 1010 BC to Europe 2020 PC” programu Erasmus plus, odwiedzili szkołę podstawową w Miklavẑ na Dravskem polju (okolice Mariboru) w Słowenii.
W spotkaniu wzięli udział nauczyciele ze Słowenii, Polski, Estonii, Finlandii i Włoch. Głównym celem spotkania była ewaluacja ankiet uczniów i nauczycieli, dotyczących stosowania nowoczesnych środków technologii i komunikacji, omówienie zrealizowanych zadań oraz zaplanowanie działań projektowych w roku szkolnym 2016/2017.
Uczniowie powitali nas przedstawieniem w języku słoweńskim i angielskim, opowiadającym o przygodach maskotki projektu-pszczółki Bee-C podczas wizyt w krajach partnerskich. Występy poszczególnych klas wzbogacono układami tanecznymi do fragmentów piosenek Eurowizji, zaprezentowanymi przez 6 i 7-letnich uczniów klasy pierwszej. Zostaliśmy oprowadzeni po szkole, a także po miejscowości. Odwiedziliśmy z uczniami gospodarstwo pszczelarza.

Podczas spotkania nauczyciele szkół partnerskich mieli okazję zapoznać się ze słoweńskim systemem edukacji, wyposażeniem sal lekcyjnych, biblioteki szkolnej oraz zaobserwować, w jaki sposób uczniowie pracują podczas zajęć. Nauczyciele przedmiotów dzielili się swoimi doświadczeniami oraz zaprezentowali prace projektowe, plastyczne i techniczne swoich uczniów.
Do szkoły w Miklavẑ uczęszcza, do klas 1-9 (do 3 oddziałów na poziomie), około 550 uczniów w wieku od 6-15 lat. Klasy liczą od 23 do 25 uczniów. Lekcje są przedzielone krótkimi przerwami, zaczynają się o godzinie 8.20, czas trwania jednej lekcji to 45 minut. Nauka języka angielskiego jest obowiązkowa od drugiej klasy. W pierwszej klasie uczniowie mogą wybrać język angielski lub niemiecki jako język dodatkowy. Od siódmej klasy uczniowie mogą uczęszczać na lekcje języka łacińskiego jako przedmiotu dodatkowego. Podczas dłuższej przerwy obiadowej uczniowie wraz z nauczycielami korzystają ze stołówki szkolnej, a o porządek podczas posiłków dbają wyznaczeni uczniowie dyżurujący. Sale lekcyjne są przestronne, wyposażone w pomoce naukowe, odpowiednie do nauczanego w nich przedmiotu. Część sal wyposażona jest  w tablice interaktywne.800 lat opola

Nasze sukcesy

logo Erasmus

Blog SKO

sko2

e_dziennik

baner vulcan 1

Partnerzy

bilingual future logo placowka partnerska PLYHE partner merytoryczny logo 2017

BIP

bip logo pomn1 grad