1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Międzynarodowe Spotkanie Projektowe w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Opolu

31W dniach 18-22 maja w naszej szkole odbyła się wizyta nauczycieli z Estonii, Włoch, Słowenii, Finlandii w ramach realizacji projektu „From Europe 1010 BC to Europe 2020 PC” programu Erasmus plus. Głównym celem wizyty była ewaluacja zadań projektowych zaplanowanych na ten rok szkolny. Podczas spotkania nauczyciele szkół partnerskich mieli okazję zapoznać się z polskim systemem edukacji, zaobserwować, w jaki sposób korzysta się w naszej szkole z nowoczesnej technologii. W czwartek 19 maja uczniowie, aby powitać gości, przygotowali przedstawienie o krajach europejskich pt. „Szukamy marynarzy” w języku polskim i języku mniejszości niemieckiej. W trakcie swojego występu zaprezentowali tradycyjne tańce europejskie, w tym polskiego krakowiaka, trojaka, hiszpańskie tango, grecką zorbę oraz taniec turecki. Po występie nauczyciele zwiedzili szkołę w towarzystwie reprezentacji uczniów. Mogli obejrzeć sale, w których odbywały się zajęcia lekcyjne, odwiedzić bibliotekę szkolną, wymienić doświadczenia z nauczycielami różnych przedmiotów, obejrzeć podręczniki uczniów oraz zobaczyć, z jakiego sprzętu komputerowego korzystają nauczyciele i uczniowie na zajęciach. Wysłuchali piosenki przygotowanej przez klasę 2a w j. angielskim, polskim, niemieckim i hiszpańskim. Następnie uczestniczyli w trzech lekcjach pokazowych przygotowanych przez polskich nauczycieli, aby mogli zobaczyć, w jaki sposób nasi nauczyciele wykorzystują nowoczesną technologię w pracy z uczniami oraz jakie stosują metody aktywizujące uczniów.

Podczas warsztatów zostały omówione wypracowane dotychczasowe produkty, dokonano ewaluacji zadań zrealizowanych przez poszczególne kraje. 19 maja odbył się wieczór kulturowy, podczas którego zagranicznym goście mogli obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez p. E. Anweiler, pt. „Historia Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu”, w której wykorzystane zostały nagrania archiwalne piosenek z festiwalu i krótkie filmiki z koncertów.
20 maja, podczas wyjazdu do Kotliny Kłodzkiej, nasi goście mogli dowiedzieć się, w jaki sposób produkuje się papier i jaką rolę odegrał on w historii komunikacji, zwiedzając Muzeum Papiernictwa w Dusznikach- Zdroju. Goście nagrywali filmy podczas wizyty w muzeum, aby w ciekawy sposób przekazać wiedzę uczniom w szkołach. Po południu, na Szczelińcu, odbyły się warsztaty przeprowadzone przez polskich nauczycieli, dotyczące użycia nowoczesnych aplikacji na telefon komórkowy w terenie. Zdobytą wiedzę nauczyciele będą mogli wykorzystać w swojej pracy z uczniami w szkołach partnerskich na zajęciach oraz podczas wycieczek szkolnych.
21 maja odbył się Festyn Szkolny, który był okazją do spotkania naszych gości z uczniami, rodzicami, zaproszonymi przedstawicielami różnych instytucji lokalnych. Podczas festynu zagraniczni nauczyciele mogli się przekonać, jak wygląda tego typu impreza środowiskowa w naszym kraju, mogli obejrzeć przygotowane przez uczniów występy – pokaz talentów. Po festynie zwiedzili Kamienicę Czynszową w Opolu, aby przekonać się jak żyli kiedyś mieszkańcy Opola oraz wzięli udział w pieszej wycieczce po Opolu.800 lat opola

Nasze sukcesy

logo Erasmus

Blog SKO

sko2

e_dziennik

baner vulcan 1

Partnerzy

bilingual future logo placowka partnerska PLYHE partner merytoryczny logo 2017

BIP

bip logo pomn1 grad