Niezwykły gość w naszej szkole

Niezwykły gość w naszej szkole

Mamy przyjemność gościć w naszej szkole niezwykłą pszczółkę „Bee C”– maskotkę projektu „From Europe 1010 BC to Europe 2020 PC”, która przyjechała do nas aż z Estonii. Przywiozła ze sobą napisaną alfabetem Morse’a wiadomość, którą udało się odszyfrować członkom szkolnego „Euroklubu”. Do połowy maja, będzie towarzyszyć uczniom w różnych szkolnych wydarzeniach i zajęciach.

Fotorelacja z pobytu maskotki projektu w naszej szkole  (styczeń - marzec)

Pierwszym wydarzeniem, w którym uczestniczył nasz gość było wspólne wyjście, 27 stycznia, do Teatru im. Jana Kochanowskiego z klasą 1b, 1d  na sztukę pt. „Wszystkie stworzenia czyli jak włochatym bywa źle”.

Następnie, 29 stycznia,  Pszczółka uczestniczyła w apelu organizowanym przez klasę 3b pt. „Bezpieczne Ferie”. Dzięki niemu, mogła dowiedzieć się, jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać ją podczas ferii zimowych i jak im zapobiec.

W wolnej chwili wybrała się na spacer wśród makiet „Katedry opolskiej”, stworzonych przez uczniów naszej szkoły.

25 lutego Pszczółka miała okazję posłuchać pięknych głosów Izabeli Kuriaty i Zuzanny Bojarskiej zasiadając na widowni podczas  Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej „Śpiewajmy Razem”.

26 lutego klasa 5b zabrała Pszczółkę do teatru na sztukę pod tytułem „Trzej muszkieterowie”.

8 marca uczniowie klasy 2c zaprosili naszego gościa na klasowe obchody Dnia Kobiet.

11 marca kibicowała uczniom ze szkolnego „Euroklubu” podczas konkursu europejskiego, zorganizowanego przez PG7 - „Młodzi Europejczycy to my”, poznała ciekawostki o krajach UE.

15 marca Pszczółka zobaczyła, jak nasi uczniowie tworzą piękne pisanki podczas IX Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla kl. I-III pt. „Wielkanocne Jajo”, zorganizowanego przez Publiczną Katolicką Szkołę Podstawową Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Opolu.

O dalszych przygodach Pszczółki Bee-C można przeczytać na jej blogu: http://fromeurope1010bctoeurope2020pc.blogspot.com/