Carnaval de Santa Cruz de Tenerife

Reprezentacja klasy 7c - dziesięć uczennic w dniu 10 stycznia wzięła udział w III Międzyszkolnym h07Konkursie o Hiszpanii organizowanym przez PG10 w Opolu. W tym roku konkurs dotyczył idiomów hiszpańskich. Uczestnicy konkursu przygotowali własnoręcznie ilustracje graficzne wybranych idiomów oraz rozwiązywali quiz wiedzy z idiomów. Ponadto konkurs odbywał się w rytmach Karnawału w Santa Cruz de Tenerife. Nie zabrakło żartów, muzyki, salsy i pięknych piosenek. Zarówno gospodarze spotkania jak i uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością w swoich kreacjach karnawałowych. Zgodnie z tradycja karnawału na Teneryfie nie obyło się bez wyboru królowej karnawału, w naszym przypadku uczniowie wybierali el Rey del Carnaval.

Dziewczęta z klasy 7c doskonale przygotowały się z idiomów, nie zabrakło im inwencji w ich prezentowaniu jak i kreatywności w charakteryzacjach karnawałowych. A co najważnijesze, wszyscy się doskonale bawili i była to niezapomniana lekcja kultury o Hiszpanii z klasą 3c "Dziesiątki".

Galeria zdjęć ze spotkania