Día de los Muertos

h01Dia de los Muertos 27 października klasa 7c hiszpańska uczestniczyła w już drugiej lekcji kultury hiszpańskiej, którą przygotowała klasa 3c z PG10 w Opolu w ramach współpracy klas dwujęzycznych z językiem hiszpańskim w obu szkołach. Tym razem klasa 3cPG przedstawiła "Día de los Muertos" czyli Radośnie obchodzone w Meksyku Święto Zmarłych, które zostało wpisane na niematerialną listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Uczniowie gimnazjum zaprezentowali film animowany, prezentację połączoną z krótkim przedstawieniem. Ponadto młodsi koledzy mieli okazję nauczyć się nowej piosenki po hiszpańsku pt. "Los esqueletos" oraz posłuchać pięknej ballady pt. "Mil años más" w wykonaniu Julii Smulskiej z 2c. Wszystko odbywało się w odpowiedniej scenerii "Día de los Muertos" oraz z pomysłowymi charakteryzacjami uczniów klas 3c oraz 2c, co zostało docenione przez jury siódmoklasistów, którzy w konkursie na najoryginalniejsze przebranie wybrało 10 finalistów, a następnie laureatkę konkursu - Liwię Eliasz z klasy 3c. Podczas spotkania siódmoklasiści mieli okazję porozmawiać w gimnazjalistami o klasie dwujęzycznej hiszpańskiej i możliwościach jakie te klasa stwarza uczniom. Najbardziej podobały im się opowieści o wyjazdach klasowych do Hiszpanii.

Galeria ze spotkania