Día de la Hispanidad

h02
17 października 2017 roku o godzinie 16.00 w obecności rodziców odbyła się inauguracja klasy 7c - dwujęzycznej z językiem hiszpańskim Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 im. Królowej Jadwigi w Opolu.

Uroczystość połączona była z obchodami Día de la Hispanidad, czyli Dnia Hiszpańskości, obchodzonego jako święto narodowe w ponad dwudziestu państwach. Jest to wspólne święto krajów hiszpańskojęzycznych oraz tych krajów, które z Hiszpanią dzielą szeroko pojęte dziedzictwo kulturowe, czyli święto 500 milionów ludzi żyjących na wszystkich kontynentach.

Honorowym gościem tego spotkania był Pan Radca ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Warszawie – Pan Joaquín Támara Espot.

Akademię przygotowali wspólnie uczniowie klasy 7c oraz uczniowie klasy dwujęzycznej 3c Publicznego Gimnazjum Nr 10 w Opolu, którzy skutecznie wprowadzili młodszych kolegów w klimaty języka i kultury krajów hiszpańskojęzycznych.

Galeria zdjęć.

Artykuł w NTO