1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Udział naszych uczennic w konkursie recytatorskim „Młodzież recytuje poezję w języku niemieckim”.

07

   27 lutego trzy uczennice naszej szkoły: Amelia Ostrysz, Julia Błagitka i Jolanta Karaźniewicz wzięły udział w etapie miejskim konkursu recytatorskiego „Jugend trägt Gedichte vor – Młodzież recytuje poezję w języku niemieckim”. Konkurs organizowany jest przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim, Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. W przesłuchaniach wzięło udział ponad 30 uczniów szkół podstawowych Miasta Opola. Mimo iż uczennice nie zakwalifikowały się do etapu rejonowego, bezbłędnie i z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały utwory niemieckich poetów, godnie reprezentując naszą szkołę.

                     W tym roku szkolnym uczennice zadeklamowały następujące wiersze:

Amelia:

„Ei Hai fraβ eine Orgel” von Rainer Kunze

“Ein kleiner Spielzeugaffe in einer Stadt” von James Krüss

 

Julia:

“Von der Freundschaft” von Ludwig Eichrodt

“Der Stuhl” Anna Roskosz

 

Jola:

“Ein kleiner Hund mit Namen Flips” von Christian Morgenstern

“Wann Freunde wichtig sind?” von Georg Bydlinski