„MAM SUPERMOC – DBAM O ZDROWIE” to hasło nowej kampanii edukacyjnej Ministerstwa Zdrowia skierowanej do dzieci i młodzieży. Jej celem jest kształtowanie postaw prozdrowotnych i uświadamianie, jakie znaczenie ma profilaktyka przeciwnowotworowa już na wczesnym etapie życia. To co wyróżnia kampanię „MAM SUPERMOC – DBAM O ZDROWIE” to, oprócz szczególnej grupy odbiorców (dzieci i młodzież), położenie dużego nacisku na działania praktyczne i edukację bezpośrednią. Przekazywanie wiedzy w formie ciekawych zadań, wyzwań i zajęć edukacyjnych planowanych dla dzieci w większych i mniejszych miejscowościach Polski ma angażować poprzez zabawę i rywalizację. Kampania ma na celu poprzez konkretne działania kształtować odpowiednie nawyki prozdrowotne na przyszłość. Projekt jest realizowany na zlecenie Ministerstwa Zdrowia przez organizację pożytku publicznego – Fundację „Ludzie dla Ludzi” przy wsparciu Federacji Stowarzyszeń Amazonki.
       Każdy ma SUPERMOC
    Główne hasło akcji brzmi: „MAM SUPERMOC – DBAM O ZDROWIE” i odwołuje się do niezwykle popularnej konwencji filmów i komiksów o superbohaterach. Tylko w tym przypadku „superbohaterem” jest każdy z nas, a „supermoc” to zdrowie, o które możemy zadbać. Dlatego warto zacząć to robić już na wczesnym etapie życia. Podtrzymywanie i dbanie o naszą supermoc, jaką jest zdrowie, pozwoli realizować nam plany i marzenia. Supermoc możemy jednak stracić na własne życzenie, przekreślając tym samym wszystkie plany. Siła hasła opiera się na prostej zależności: MAM – DBAM.


      W kampanii akcenty zostają przeniesione z samych chorób – w tym w szczególności z choroby nowotworowej, która dla młodego odbiorcy może być zbyt abstrakcyjna albo wywoływać lęk – na uświadamianie, jak wielką wartością jest zdrowie i że należy o nie zadbać. Chodzi o to, żeby pokazywać pozytywne wzorce i budować właściwe prozdrowotne praktyki, równocześnie nie negując istnienia zagrożeń dla naszego zdrowia. Celem akcji jest wyposażenie dzieci oraz młodzieży w wiedzę, która pomoże w budowaniu świadomej postawy wobec chorób cywilizacyjnych, w tym szczególnie choroby nowotworowej.
      W marcu w naszej szkole w klasach 1, 2 i 3 gościła pani Beata Ryx ze Stowarzyszenia "Opolskie Amazonki", która rozmawiała z uczniami na temat zdrowych nawyków żywienia. Uczniowie mogli popróbować zdrowych i świeżych warzyw i owoców pod różnymi postaciami. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i dzieliły się swoją wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania zdobytą już wcześniej w szkole i w domu.