Już po raz drugi - tym razem w dniach 25-29.09.2023 r. - obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Sportu.
     Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się kilka dni wcześniej podczas uroczystego losowania krajów, które klasy 4-8 miały reprezentować podczas sportowych zmagań. Nad prawidłowym przebiegiem tych działań czuwała pani dyrektor Alicja Trojak.
     Klasy miały tydzień, aby poznać charakterystykę wylosowanego kraju, jego barwy narodowe oraz kulturę.
     Zespoły rywalizowały między sobą  w wybranych dyscyplinach sportowych:

- klasy czwarte - wyścigi krajów europejskich,
- klasy piąte - europejska liga gier i zabaw w dwa ognie,
- klasy szóste - europejska liga piłki nożnej,
- klasy siódme - europejska liga koszykówki,
- klasy ósme - europejska sztafeta.

Wszystkie rozgrywki sportowe zostały przeprowadzone w duchu fair play przy bardzo dużym zaangażowaniu kibiców z poszczególnych klas. Reprezentanci przybierali barwy narodowe wylosowanych krajów, dzięki czemu zawody miały naprawdę międzynarodowy klimat.
     Po zmaganiach wszyscy uczestnicy mogli posilić się zdrowymi przekąskami. To był wyjątkowo aktywny tydzień w naszej szkole!