W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas I-III naszej szkoły w ramach edukacji prozdrowotnej wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Dziel się uśmiechem” prowadzonym przez Polski Czerwony Krzyż i MARS Polska. Do programu włączyło się również Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej. Nauczyciele przeprowadzili w swoich klasach zajęcia w czterech blokach tematycznych: „Moje zęby”, „Dbam o zęby”, „Sprzymierzeńcy zdrowych zębów”, „Idę do dentysty”. Głównym celem tego programu jest budowanie wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej świadomości, jak ważna jest troska o zdrowe zęby oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej. Podczas zajęć poruszane były zagadnienia z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej, zbilansowanej, zdrowej diety oraz aktywnego stylu życia. Pod kierunkiem nauczycieli uczniowie uzupełniali samodzielnie zeszyty ćwiczeń, korzystali z plansz z modelem szczęki oraz grafiku mycia zębów. Uczniowie aktywnie i z dużym zaangażowanie brali udział w poszczególnych zajęciach. Dzięki udziałowi w programie uczniowie uświadomili sobie, jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej. Edukacja prozdrowotna prowadzona od najmłodszych lat przyczyni się do wykształcenia u dzieci właściwych postaw zdrowotnych w przyszłości.