W dniach 19-23.09.2022 obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Sportu. Przygotowania do tej imprezy rozpoczęliśmy z dużym wyprzedzeniem, ponieważ już 12.09 odbyło się oficjalne losowanie krajów, w barwach których klasy miały przystąpić do rozgrywek. Nad prawidłowym przebiegiem losowania czuwały: pani dyrektor Alicja Trojak oraz pani wicedyrektor Izabela Kukla-Naskręt. Po losowaniu uczniowie mieli tydzień czasu, aby przygotować się do rywalizacji. W tym czasie zarówno zawodnicy, jak i kibice nie próżnowali. Przygotowywali flagi, plakaty oraz ciekawostki na temat kraju, który przyszło im reprezentować w zawodach.

Od 19.09 codziennie poszczególne klasy próbowały swoich sił w rozgrywkach sportowych. Jako pierwsze zaczęły klasy piąte, które rywalizowały w Europejskim Turnieju w Dwa Ognie, następnie we wtorek odbył się Europejski Turniej Gier i Zabaw w formie wyścigów rzędów dla klas czwartych. W środę w Europejskiej Lidze Piłki Nożnej rywalizowały ze sobą klasy szóste, natomiast w czwartek swoich sił w Europejskiej Lidze Koszykówki próbowały klasy siódme. Na zakończenie Europejskiego Tygodnia Sportu udaliśmy się wraz z klasami ósmymi na stadion lekkoatletyczny im. Opolskich Olimpijczyków, gdzie zawodnicy zmierzyli się w Europejskiej Sztafecie.

Cały tydzień minął pod znakiem zdrowej, sportowej rywalizacji w duchu europejskim. Wszystkie klasy fantastycznie poradziły sobie zarówno w zmaganiach sportowych, jak i przygotowując gadżety z wylosowanymi krajami. Sala gimnastyczna zamieniła się w europejską arenę rozgrywek sportowych na najwyższym poziomie. Wszyscy uczestnicy oprócz pamiątkowych dyplomów przez cały tydzień degustowali zdrowe i smaczne przekąski.

Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie i super zabawę.