20 listopada 2019 r. obchodzono rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Uwaga wszystkich kierowana była tego dnia na dzieci i ich prawa. Właśnie wtedy minęło dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.  W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczyły się i podejmowały wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane.

Nasza szkoła również przyłączyła się do tej wspaniałej akcji. Tego dnia wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły ubrali się na niebiesko, solidaryzując się tym samym ze wszystkimi dziećmi na świecie. W ramach projektu, na specjalnych zajęciach, uczniowie wszystkich klas mieli możliwość zapoznania się z Konwencją o prawach dziecka.  Każdemu ze spotkań towarzyszyły przygotowane wcześniej pokazy multimedialne oraz krótkie filmiki. Prowadziliśmy debaty na temat praw i obowiązków. Z tej okazji dzieci wraz z nauczycielami wykonały w klasach i na korytarzach szkolnych wiele plakatów i gazetek ściennych nawiązujących do praw dziecka. Był to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom szkoły za tak wielkie zaangażowanie podczas przeprowadzania akcji.