08.11.2019r. po raz drugi zorganizowaliśmy akcję pt. „ŚNIADANIE DAJE MOC”. Podczas imprezy uczniowie wszystkich klas zostali uświadomieni, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji oraz mają dużo siły do zabawy. Dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność, ale że ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu. Trzeba pamiętać o piramidzie zdrowego odżywiania, w której należy systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek, a także o piciu wody czy soków zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe. Uczniowie przede wszystkim w praktyczny sposób wykonywali zdrowe śniadanie z produktów przyniesionych z domu w kolorach biało-czerwonych. Były to między innymi: kanapki, koktajle, przystawki itp. W przygotowaniach wsparli nas oczywiście rodzice uczniów, którym serdecznie dziękujemy. Na lekcjach wychowawczych poprzedzających akcję „Śniadanie daje moc” uczniowie wykonywali prace plastyczne, plakaty i układali hasła- rymowanki. Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację klasy, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.