Plener plastyczny na 800-lecie Opola

Plener plastyczny na 800-lecie Opola

Klasa 3d  wzięła udział w wyjątkowych plenerowych zajęciach plastycznych w ramach realizacji szkolnego projektu edukacyjnego „800-lat Opola”. Uczniowie doskonalili umiejętność odwzorowywania na papierze elementów architektonicznych, tym razem opolskiej katedry. Okazało się też, że nie tylko nasze dzieci uwieczniają świątynię. Dziennikarze TVP3 Opole - red. Sylwia Nieckarz i red. Andrzej Buchowski- nagrywali w tym samym miejscu i czasie materiał do filmu dokumentalnego zatytułowanego „Prace na wysokościach”. Powstał on m.in. w związku ze zbiórką funduszy na renowację opolskiej katedry.

Prace powstałe podczas pleneru można obejrzeć w poniższej galerii – swoistym mini albumie autorstwa dzieci z obecnej klasy 3d, a dowodem autentyczności prac jest kilkanaście sekund (począwszy od 35 minuty) filmu, który można obejrzeć klikając w poniższy link.

Aleksandra Halupczok