Jak bardzo Piętnastka potrafi pomagać?

Dzieci - najpiękniejsze kwiaty
- Oscar Wilde

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się o wznowie choroby sześcioletniej Madzi z Kietrza. Nie jest to żadne przeziębienie, czy prosta dysfunkcja, a choroba poważna, bo nowotwór złośliwy. Specjalistyczna opieka i leczenie dziewczynki wymagają ogromnego nakładu finansowego (na start wyceniono terapię na 75 000 złotych), który przewyższa możliwości Jej Rodziców. Postanowiliśmy zadziałać, zrobić coś w tej sprawie. I wyszło nam przepięknie!

Zorganizowaliśmy kiermasz książki o nazwie II Wielki Kiermasz Książek – czytamy z myślą o Madzi. To wydarzenie nie odbyłoby się, gdyby nie zaangażowanie Państwa, Dyrekcji, wolontariuszy, dzieci, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Kiedy zbieraliśmy książki (a trwało to ponad 2 tygodnie) nasze oczy cieszyły się niesamowitymi widokami: zaangażowane dzieci noszące książki ze swoich domów, nauczyciele dowożący książki w wielkich kartonach, czy Państwo podrzucający książki na portiernię z życzeniami zdrowia dla chorej dziewczynki. Takie obrazy na długo pozostaną w pamięci.

Ale...Samo zebranie tych książek nie było wystarczające, bo trzeba je było jeszcze sprzedać. I tu kolejny raz cała społeczność szkolna wykazała się niesamowitą determinacją. Książki sprzedawaliśmy 2 dni. Kupowała je Dyrekcja, kupowali uczniowie, nauczyciele, obsługa i ludzie przychodzący do PSP 15 wyłącznie w tym celu – w celu wsparcia małej Madzi. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania (od samego początku) klasy 6d.  Uczniowe-Wolontariusze spędzili 12 godzin na prowadzeniu kiermaszu pierwszego dnia i 8 godzin kolejnego (kiermasz trwał 2 dni na prośbę uczniów, którzy pierwszego dnia nie wzięli ze sobą pieniążków).

W związku z tym, że Madzia jest mieszkanką Kietrza w mieście tym odbył się wczoraj (tj. niedziela) kolejny kiermasz. Łącznie (PSP 15, Opole i Gmina Kietrz) podarowały na rzecz Madzi ponad 3 0 0 0 książek. Mogą Państwo zobaczyć przebieg akcji na stronie II Wielki Kiermasz Książek – czytamy z myślą o Madzi, czy na moim profilu (Facebook).

Całkowity dochód (który przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania) uzyskany ze sprzedaży książek został uroczyście przekazany z pięknym listem Rodzicom Madzi w Jej obecności. Państwo Ewelina i Mateusz z całego serca dziękują wszystkim za wsparcie, a  Madzia za laurki, które otrzymała od klasy 6d.

ZDALIŚMY PIĘKNY EGZAMIN. Egzamin z empatii. Egzamin z wzorcowych postaw Państwa, czyli Rodziców, czy nauczycieli. Jesteśmy nieustannie obserwowani przez dzieci, zatem to zaszczyt, że uczyły się postępowania na takich właśnie działaniach.

Dziękuję Pani Dyrektor za możliwość przeprowadzenia kiermaszu w szkole, dziękuję Państwu – Rodzicom, Nauczycielom, dziękuję Uczniom, którzy przynosili, kupowali i sprzedawali książki, dziękuję wszystkim, którzy dołożyli jakikolwiek gest w organizację tego wielkiego przedsięwzięcia.

Jestem wzruszona i dumna. I wierzę, że to dobro wróci do Państwa ze zdwojoną mocą, a książki czytane z myślą o Madzi będą przypominały o zrobieniu czegoś nie do przecenienia.

Organizator akcji

Natalia Szafrańska