1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

11 listopada w naszej szkole

18

    9 listopada świętowaliśmy w szkole 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystość rozpoczął polonez w wykonaniu klasy 3b, następnie pojawili się uczniowie w strojach z epoki. Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany moment. O 11.11 rozbrzmiała melodia hymnu państwowego. W ten sposób nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Rekord dla Niepodległej” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Podniosłości wydarzeniu dodała świadomość, że odbywa się ono jednocześnie w większości polskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Nie tylko w kraju, ale też za granicą.

   Kolejnym punktem programu było podsumowanie obchodów stulecia niepodległości, które w naszej szkole rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku szkolnym. Dyrektor szkoły Alicja Trojak oraz wizytator Kuratorium Oświaty w Opolu Anna Wachnicka wręczyły dyplomy zwycięzcom konkursów:

„Piłsudski i jego czasy” dla klas IV

1. Maria Jalowska – kl. IVd

2. Ewa Gacek – kl. IVd

2. Filip Gadzina – kl. IVc

3. Wiktoria Glapa – kl. IVa

„Droga do niepodległości”

Klasy V

1. Jolanta Karaźniewicz – kl. 5d

2. Paulina Klimek – kl. 5d

Klasy VI:

1. Maciej Soluch – kl. 6d

2. Joanna Lamprycht – kl. 6a

2. Szymon Cebula – kl. 6a

3. Mikołaj Trybulski – kl. 6c

Klasy VI i VII

1. Błażej Kostyła – kl. 8a

2. Maciej Zajdel – kl. 8c

3. Amelia Wawrzkiewicz – kl. 7b

„Moda na niepodległość” – konkurs na logo

1. Patrycja Kaca – kl. 8d

Na zakończenie zespół Akolada zaśpiewał pieśń patriotyczną.

 

  

800 lat opola

Nasze sukcesy

logo Erasmus

Blog SKO

sko2

e_dziennik

baner vulcan 1

Partnerzy

bilingual future logo placowka partnerska PLYHE partner merytoryczny logo 2017

BIP

bip logo pomn1 grad