I miejsce w konkursie na największą ilość zebranych butelek PET

5 czerwca 2018r. w Hali Widowiskowo-Sportowej Okrąglak w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na największą ilość zebranych butelek PET, zorganizowanego przez Wydział Zarządzania Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Opola.

Konkurs skierowany był do przedszkoli oraz uczniów kl. I – III szkół podstawowych. Głównym celem konkursu było zachęcenie najmłodszych uczestników do oddzielnego zbierania czystych surowców wtórnych w postaci butelek PET oraz kreowanie postawy proekologicznej. Podczas ogłoszenia wyników okazało się, że nasza szkoła zebrała 222 kg butelek i zajęła I miejsce w tym konkursie. Nagrodą dla szkoły był zestaw zabawek oraz udział uczniów kl. I – III w spektaklu edukacyjnym o tematyce segregacji odpadów komunalnych pt. „Jaś i Małgosia”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom z klas I – III i ich rodzicom za włączenie się w zbiórkę butelek PET.