Co to znaczy mieć czyste ręce?

Gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, którzy przeprowadzili w klasie IV d i VI a warsztaty zatytułowane „Czyste ręce”. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, czy umieją prawidłowo myć ręce, poznali rodzaje bakterii występujących na skórze rąk oraz sprawdzili samych siebie, w jakim stopniu dbają o higienę. Mieli także okazję zaobserwować pod fachową lampą bakterie gromadzące się na rękach oraz sprawdzić, co dzieje się z nimi po dezynfekcji.

Niektórzy nie kryli zdumienia, że za pomocą współczesnych technologii można sięgnąć do korzeni nauki i „gołym okiem” zobaczyć, z czym każdego dnia możemy mieć do czynienia.